Maria Apoleika „Psie Sucharki” Znak

psie sucharki

Psia dola.

 

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o psach, ale nie macie kogo zapytać.

 

Miłośników psów jest bardzo dużo. Właścicieli jeszcze więcej. Tak, tak. Właściciel psa wcale nie musi być jego miłośnikiem. Warto wejść w psią psychikę trochę głębiej by zrozumieć, że pies to stworzenie wymagające nie tylko zabiegów higienicznych i spacerów, ale również naszej uwagi, zrozumienia i empatii.

 

Maria Apoleika prowadzi fanpage „Psie Sucharki”, gdzie w żartobliwych rysunkach wskazuje na to, co najważniejsze w kontaktach z psami. To, że mamy psa wcale nie oznacza umiejętności właściwego opiekowania się nim. Psa bowiem można się nauczyć, jak człowieka. Do każdego potrzebna jest nieco inna instrukcja obsługi i wszystko pójdzie jak z płatka.

 

Codzienne pieskie historie to świetna lekcja dla nas, ludzi. Psi punkt widzenia jest jakby rozbieżny z ludzkim, stąd tak wiele nieporozumień na tej linii. Zanim zdecydujecie się na zakup czy adopcję psa, bądź macie pupila od niedawna, zajrzyjcie do „Psich Sucharków” i sprawdźcie, co mówią psy, aby lepiej je pojąć.

 

Co znajdziecie w papierowej edycji Sucharków? Dużo o trudnych początkach, socjalizacji, odżywianiu, odpowiedzialności, relacjach z właścicielem i innymi ludźmi, higienie, ochronie zdrowia, śnie, spacerach i wspólnych zabawach. Oj, psy mają dużo do powiedzenia! Ale pamiętajcie, że nie jest to stricte poradnik o opiece nad psem. To raczej żartobliwa forma przekazania ludziom tego, co w psiej doli najistotniejsze.

 

Rysunki – pierwsza klasa, humor – zaiste przedni, ale do samego języka mogę się nieco przyczepić. Co prawda psy poprawnej polszczyzny nie znają, ale warto byłoby zadbać, żeby ją jednak usłyszały. To tylko drobny minusik. Co poradzić, takie czasy dla naszej polszczyzny. Cała reszta, bomba!

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-2405-949-2
Premiera: 13 listopada 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Znak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *