Agnieszka Olszanowska „Wianek z lauru” Prószyński i S-ka

Wianek.z.lauru

Sięgając po laur zwycięstwa.

 

Chętnych do rządzenia nigdzie nie brakuje. Władza ma w sobie magnes, który wyzwala różne instynkty. Laurowy wieniec kusi i przyciąga. Kto po niego sięgnie w Gradowie?

 

Druga odsłona sagi o mieszkańcach podwarszawskiego Gradowa. Trwa przedwyborcza gorączka. O fotel wójta ubiegają się trzej kandydaci. Każdy z innej bajki i własnym pomysłem na przyszłość gminy. Każdy z równą energią zamierza walczyć o trofeum. Jak to w małych miejscowościach intryga goni intrygę i łatwo o narażenie się na śmieszność. Władza to jedno, ale jest jeszcze miłość. Niespełnione uczucie nadal jest tłumione w sercu, ale chyba nadszedł już dobry czas na walkę o pragnienia.

 

Zwyczajne życie bogate jest w różne zdarzenia i emocje. Nostalgia przebija się na pierwszy plan, choć życie prze do przodu i nie zamierza się zatrzymać. Okazuje się, że czasem trzeba pomóc szczęściu, aby zapukało do naszych drzwi. A wszystko w imię lauru zwycięstwa. Tego symbolicznego i tego realnego.

 

Agnieszka Olszanowska klimatycznie wciąga w losy bohaterów, którzy stają się bliscy czytelnikowi. Ze wzruszeniem wchodzi się w ich świat i z ciekawością wyczekuje na kolejne zdarzenia. Może ta prostota jest tak ujmująca, że książkę czyta się jednym tchem?

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 244
ISBN: 978-83-8169-197-0
Premiera: 12 listopada 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

2 komentarzy

  1. Grazyna st. pisze:

    Teraz czas na „Wianek z dmuchawców”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *