Allison Dickson „Nieznajoma” Burda Książki

nieznajoma

Lawina zdarzeń.

 

Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono. Tu jeden kamyczek może wywoływać lawinę, a jej kierunek wcale nie jest pewny. Kto obserwuje i dlaczego to robi? A może sam jest obserwowany? Sprawdźcie, co może się wydarzyć, gdy ktoś na chwilę straci czujność.

 

Phoebe jest bogatą i znudzoną dostatnim życiem mieszkanką luksusowej dzielnicy. Jej małżeństwo przechodzi kryzys, a bezradność i rodzinne skandale nie pozwalają na normalne życie. Phoebe czuje się osaczona i wciąż kontrolowana. Przed jej domem każdego dnia stoi niebieska furgonetka kurierska. Kierowca wciąż na nią patrzy, a ona patrzy na niego. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się rodzina. Młody syn nowych sąsiadów wpada je w oko, a jego matka stara się zostać przyjaciółką Phoebe. Wreszcie coś zaczyna się dziać w nudnym, ale dość napiętym życiu kobiety. I właśnie wtedy, traci czujność. A to poważny błąd. Może on wiele kosztować.

 

Autorka subtelnie buduje napięcie. Początkowo nic nie wskazuje na to, że może on urosnąć do potężnych rozmiarów. Kiedy następuje przełom, wszystko zmienia bieg. Zdarzenia nie są przypadkowe, a tempo znacznie przyspiesza. To jeden z thrillerów psychologicznych, które trzymają w napięciu, a element zaskoczenia przychodzi właściwie znikąd. Jedyny mankament to trochę zbyt mała czcionka, ale treść wynagradza to z nawiązką.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-8053-653-1
Premiera: 27 listopada 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Burda Książki.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Recenzja zachęcająca. Dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *