Joe Flood „Rekiny. Najlepsi myśliwi w przyrodzie” Nasza Księgarnia

rekiny

Rekin rekinowi nierówny.

 

Rekiny to nie tylko jedne z najbardziej źle rozumianych zwierząt na Ziemi, ale również należą do gatunków zagrożonych wyginięciem. Uważnie przeczytajcie ten komiks, aby lepiej poznać owiane złą sławą rekiny.

 

Mamy w głowie film Stevena Spielberga „Szczęki” i wyobrażenie o śmiercionośnych bestiach. Tymczasem rekiny prawie wcale nie zagrażają ludziom. Za to my rekinom, owszem. Prawie jedna czwarta wszystkich gatunków rekinów jest zagrożona wyginięciem na skutek działań ludzkich. Co zrobić, by przetrwały?

 

Ten komiks to podróż przez oceany świata. Poznacie wiele gatunków rekinów, ich styl życia i niewiarygodne umiejętności. Przeczytacie o charakterystycznych zachowaniach rekinów, ich budowie i tajnikach biologii tego gatunku. Zrozumiecie, co wpływa na to, że rekin jest rekinem i dowiecie się, jak ten gatunek ewoluował. A przede wszystkim uświadomicie sobie jak wpłynąć na ochronę rekinów. Wiarygodne ilustracje pomagają lepiej zrozumieć temat, a komiksowa forma ułatwia przyswojenie wiedzy. Poznajcie te fascynujące stworzenia z zupełnie innej, niż ta stereotypowa, strony.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
ISBN: 978-83-10-13449-3
Premiera: 17 lipca 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu

NK_LOGO-new

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *