Krystyna Bartłomiejczyk „Obietnica Klary” Prozami

obietnica-klary

Wyjść z marazmu codzienności.

 

Jedna obietnica może zmienić całe życie. W tej klimatycznej, sielskiej i wielowątkowej powieści znajdziecie niekłamane emocje, realizm i szczyptę tajemnicy. Zapraszam do Zacisza, gdzie tylko pozornie panuje spokój.

 

Klara, składając obietnicę babci, że kiedyś zamieszka w jej domu na wsi, nie sądziła, że tak szybko przyjdzie jej ją wypełnić. Słowo się rzekło, więc przeprowadza się do Zacisza i znajduje zatrudnienie w miejscowej szkole. Już pierwsze dni pokażą, że zaściankowość może nieźle dać w kość, ale trzeba zacisnąć zęby i iść do przodu. Wiejski zakątek lezy w urokliwej okolicy i wydaje się oazą spokoju. Tymczasem dzieją się tu rzeczy niespodziewane. Klara stanie przed ważnymi wyborami, a jej pomoc może okazać się nieodzowna. Konsekwencje różnych decyzji też mogą być zaskakujące, ale nie uprzedzajmy…

 

Krystyna Bartłomiejczyk pisze w charakterystyczny sposób. Porusza wiele wątków, żadnego z nich wyraźnie nie faworyzuje. Przekazuje dużo emocji, opisuje realne życie, przypatruje się temu, co blisko nas i czego zwykle się nie zauważa. Ta powieść ma w sobie dużo ciepła, chęci pomagania, empatii, głębokiej wyrozumiałości i metod poszukiwania nowych dróg tam, gdzie inni dawno już utknęli w marazmie codzienności. Udowadnia, że szczęście może być na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko odwagi, aby po nie sięgnąć. Mówi o niekłamanej miłości do miejsca oraz o nostalgii do wspomnień. Wskazuje drogę szukania pozytywnych rozwiązań i zaskakuje zakończeniem.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 294
ISBN: 978-83-65223-90-6
Premiera: 22 października 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu

prozami

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Przeczytałam. Ta powieść potrafi wzbudzić uśmiech i zaskoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *