Adam Michejda „Pilny na tropie. Tajemnica Canaletta” Oficyna 4eM

tajemnica-canaletta-pilny-na-tropie

Pilny nie zostaje w tyle.

 

Kiedy z Zamku Królewskiego znika cenny obraz, trzeba ostro brać się za śledztwo. Tylko pasjonaci są w stanie rozgryźć przesłanki złodzieja. Pilny na tropie wie, co robi i nigdy nie zostaje w tyle.

 

Rafał Pilny, słynny redaktor sportowy, powraca w wielkim stylu. Wraz z synami, Maxem i Tymkiem, zmierzy się ze sprawą kradzieży obrazu Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem. Całość układanki przyjdzie im poskładać w ojczyźnie malarza, bo właśnie rozpoczął się Mille Miglia, Najpiękniejszy Wyścig Świata, w którym ścigają się najcudowniejsze okazy światowej motoryzacji. Pilny ni zostaje w tyle. Relacjonuje wyścig z pozycji uczestnika i wciąż ktoś depcze mu po piętach. A może raczej po oponach. Komu zależy na odsunięciu Pilnego od gry?

 

Dynamiczna, pełna przygód powieść dla młodzieży. Tu aż skrzy się od ciekawych zdarzeń! Intryga zbudowana jest po mistrzowsku, autor ani na moment nie zwalnia tempa. Nie brakuje malowniczych krajobrazów, szybkich samochodów i wielkiej pasji artystycznej. Smakowity kąsek dla fanów dobrej literatury akcji, przy której trzeba trochę pogłówkować. Sprawdźcie, jak przygoda idzie w parze z wiedzą, historią, sztuką i uwielbieniem dla czterech kółek. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 256
ISBN: 978-83-6624-230-2
Premiera: 20 lutego 2020

Podziękowania dla

oficyna 4em

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *