Katarzyna Kielecka „Piętno dzieciństwa” Szara Godzina

pietno-dziecinstwa

Zawalczyć o przyszłość.

 

Przemoc, której doświadczyło się w dzieciństwie, wypala trwałe piętno w psychice. Trudniej zaufać, trudniej pokochać i być szczęśliwym. Niektóre emocje są nieosiągalne. Koszmar przeżyty przed laty, zostaje na zawsze, wydrążając coraz głębszą ranę w sercu.

 

Wojtek Rawicki tylko pozornie jest szczęśliwy i spełniony zawodowo. Wysokie stanowisko w banku, żona, bliźniaki i wielki dom to idylla, pod którą kryją się frustracje, lęki, niespełnienie, brak miłości. Wojtek nosi piętno dzieciństwa i przeżytego wówczas wieloletniego koszmaru. Trauma pozostała i popchnęła go do podjęcia fatalnych decyzji. Zaprzepaścił szansę na szczęści, a w dodatku obarczył się wieloletnimi wyrzutami sumienia. W pewien wigilijny wieczór Wojtek dowiaduje się, że ma córkę. Jego świat nabiera nowych barw. Dąży do tego, by naprawić błędy przeszłości. Czy uda się mu być tatą naprawdę?

 

Wiele wysiłku potrzeba, żeby spojrzeć sobie w prawdziwą twarz, zmyć maski pozorów i wykrzesać dobre emocje, gdy dotąd doświadczało się zła. Przedstawiona tu historia jest wstrząsająca i prowokuje do dyskusji. Brawa dla autorki za tak doskonałe wejście w rolę mężczyzny i przedstawienie męskich emocji w narracji pierwszoosobowej. Tak wiele tu zdarzeń, przeżyć i chwil, które wywołują ciarki i poruszają wyobraźnię czytelnika. Na szczęście jest też odwaga do walki o lepsze jutro i wyjście z traumy, która dotąd kształtowała codzienność. Książka daje do myślenia.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 432
ISBN: 978-83-6620-185-9
Premiera: 26 lutego 2020

Dziękuję

szaragodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *