Kinga Gąska „Miłość aż po rozwód” Filia

milosc-az-po-rozwod-b-iext57313110

Sieć toksycznych zależności.

 

Toksyczne związki mogą zmienić życie w ciąg niekończących się pomyłek. Warto uporządkować życie, zanim przeleci nam przez palce.

 

Trzy kobiety i jeden mężczyzna, który je łączy.

 

Joanna. Bizneswomen. Kobieta zorganizowana i uporządkowana. A do tego podporządkowana sztywnym regułom biznesu. I mężowi. Jak to możliwe, że tak sceptycznie nastawiona do świata kobieta zaufała mężczyźnie, który nie powiedział jej nawet słowa prawdy? To miłość? Zauroczenie? Zaślepienie? Przywiązanie? Pozory zbudowały jej świat. Nic dziwnego, że pewnego dnia runął.

 

Jadwiga. Bibliotekarka. Matka i żona. Uwikłana w związek z mężczyzną, który traktuje ją jak marionetkę. Gdy mu się znudziła, odstawił ją na boczny tor. Jak to możliwe, że przez lata nie widziała tej toksyczności? Czy w średnim wieku można ułożyć sobie życie na nowo?

 

Ewelina. Fryzjerka z tytułem czeladnika. Młoda, energiczna dziewczyna. Instamama. Ambitna, ale stłamszona. Jej mężczyzna uwikłał się w ciemne interesy i podejrzane znajomości. Tymczasem ona nie ma odwagi, by przeciąć nić toksycznego związku. Jest samotna, okłamywana i doświadczająca przemocy. Czas to zmienić. Dla Zuzi. A może dla siebie?

 

Paweł. To on łączy te trzy kobiety. Kim jest?

 

Świetnie wykreowane postacie, doskonała narracja, mnóstwo emocji i dynamika zdarzeń są niewątpliwymi atutami tej książki. Refleksje, które przychodzą do głowy to pretekst do wielu rozmów o życiu, złych relacjach, kłamstwie i zależności od kogoś, kogo kiedyś się kochało, a teraz nie wiadomo jak wybrnąć z toksycznej sieci zależności. Świetny debiut. I już!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-8195-061-9
Premiera:  11 marca 2020

filia

komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *