Beata Pawlikowska „Blondynka na Hawajach” Edipresse Książki

blondynka-na-hawajach

Sięgając po marzenia.

 

Opis kolejnej, niezwykłej podróży Beaty Pawlikowskiej. Tym razem odkrywa przed czytelnikami Hawaje – wyspy szczęścia, miłości, namiastki raju. Jest zaskakująco, magicznie, inspirująco i pięknie. Bo każda podróż to powolne odkrywanie siebie.

 

O zdobyciu najwyższej góry świata autorka marzyła od czasów szkoły średniej. Mauna Kea. Tajemniczy wulkan wyrastający z dna oceanu. Ponad dziesięć tysięcy hektarów. Miejsce święte dla Hawajczyków. Będziecie zaskoczeni drogą wiodącą na sam szczyt.

 

Pawlikowska rusza też szlakiem starożytnej wiedzy szamańskiej, hawajskich legend i polinezyjskiej przeszłości. Odwiedza plaże pełne turystów, ale też te całkiem bezludne. Zrywa ananasy na imponującej plantacji i podziwia piękno różnych odmian hibiskusów. Je wegańskiego hamburgera z pieczonym burakiem. Pije najdroższą kawę świata, serfuje, odwiedza lokalne targowiska. A przy tym wszystkim wyciąga setki wniosków, którymi dzieli się z nami.

 

Podróże z Pawlikowską to gwarancja odwiedzania miejsc niezwykłych, nieznanych, pięknych. Zmysł obserwacji i umiejętność opowiadania o własnych przeżyciach to jedno, jest jeszcze wnikliwość do badania przeszłości, wierzeń, zwyczajów tubylców. Efekt? Interesująca, wciągająca i pouczająca książka o ciekawych zakątkach świata, o człowieku, o emocjach. Autorka po raz kolejny udowadnia, że warto sięgać po marzenia. Świetna, relaksująca i pozytywnie naładowana lektura. Serdecznie polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 520
ISBN: 978-83-8177-443-7
Premiera: 20 maja 2020

edipresse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *