Gill Rapley, Tracey Murkett „BLW. Bobas Lubi Wybór” Mamania

BLW-Bobas-lubi-wybor-Wyd-II-450_1

(Z) Czym to się je?

 

Jak pozwolić dziecku na samodzielne jedzenie? BLW, czyli baby-led weaning, odkrywa przed rodzicami jeden z lepiej chronionych sekretów rodzicielstwa bez stresu. Papki i łyżeczka odchodzą w przeszłość. Dziecko ma wybór (!) i wie, co i ile zjeść. Zaintrygowani?

 

BLW to nowatorska, choć bardzo stara, metoda żywienia niemowląt. Dawać półrocznemu dziecku kawałki jedzenia do ręki? Czy to odpowiednia droga? Specjaliści od BLW przekonują, że tak, bo tylko dzięki temu gwarantujemy maluszkowi paletę zdrowej żywności, rozwijamy jego umiejętności społeczne, zdolność żucia, sprawność manualną i koordynację ruchową. Posiłek przestanie być koniecznością, będzie przyjemnością. W BLW to nie rodzic, a dziecko decyduje kiedy rozpocząć odstawienie, czyli wprowadzenie pokarmów stałych do diety. Brzmi spektakularnie? Może tak, ale w sumie setki lat temu nikt aż tak nie trząsł się nad swoimi pociechami jak teraz, dziecko jadło wszystko, co miało pod ręką, więc czemu nie spróbować? I od rodziców zależy, co pod tą ręką się znajdzie.

 

Autorki przekonują, że warto podjąć trud wykształcenia u dziecka zdrowego stosunku do jedzenia i pozwolenia mu na to, by samo przejęło stery przejścia od karmienia piersią do jedzenia posiłków wraz z rodziną. W tym poradniku znajdziecie praktyczne wskazówki jak stosować baby-led weaning ze swoim dzieckiem, a konkretne opinie  wielu rodziców nadają tej metodzie autentyczności. Niech jedzenie stanie się radością, a nie obowiązkiem do wypełnienia! Polecam Waszej uwadze.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-66329-55-3
Premiera: 20 listopada 2019

mamania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *