Marente de Moor „Holenderska dziewczyna” GW Relacja

holenderska-dziewczyna

Emocje pod maską.

 

Gdy dzieli się z kimś pasję nie potrzeba słów, wystarczą gesty. Wciągająca opowieść o miłości i utracie niewinności, o szermierczej fascynacji i dążeniu do zwycięstwa. A wszystko w tle niespokojnej atmosfery zbliżającej się wojny.

 

Janna odziedziczyła szermierczą pasję po ojcu. Ten wysyła ją do arystokraty Egona von Böttichera, by ja trenował. Janna wie, czego chce. Jej cel jest blisko. Trzeba wytrwałości, treningów, precyzji i celności. Szermierka pozwala widzieć więcej i wyraźniej. Nie tylko podczas uprawiania tego wymagającego sportu, również w życiu. Janna przypadkiem poznaje historię dręczonego wojenną przeszłością Egona oraz to, że również jej ojciec jest w nią zamieszany. Pojawiają się moralne dylematy oraz namiętność, która pozwala dojrzeć. Czy uda się ukryć prawdziwe emocje i niepewność pod szermierczą maską?

 

Dostojnie napisana powieść o splataniu wielkiej pasji, uczuć, lęków i złowrogiej atmosfery toczącej się historii. Każde zdanie to klucz, dzięki któremu można na wiele sposobów interpretować treść. Bogactwo języka jest jak poezja. Nic dziwnego, że powieść czyta się z wypiekami na twarzy. Godna uwagi. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-66329-09-6
Premiera: 10 czerwca 2020

relacja

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Ciekawa powieść. Ostatnio jest do wygrania na Lubimy czytac, ale nawet nie próbuję…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *