Małgorzata Cieślak „Gry i zabawy dla dzieci” Nasza Księgarnia

gry_i_zabawy_dla_dzeci_2020

Moc wyobraźni.

 

Dziecko rozwija się przez zabawę, dlatego tak ważne jest, by była to zabawa przemyślana. Zadbajmy, by ten doskonały czas zabawy spędzony z dzieckiem był kreatywny. I wcale nie trzeba drogich zabawek, wystarczy odrobina chęci i wyobraźni.

 

Wytrwałość, motywacja, umiejętność przegrywania, zapał, samokontrola to tylko niektóre cechy, które dziecko rozwija przez zabawę. Już od pierwszego miesiąca życia możemy zadbać o prawidłowy rozwój naszych pociech. I pamiętajcie, że najlepsze zabawy to te, podczas których dziecko użyje wyobraźni.

 

Autorka przedstawia wiele inspirujących zabaw, a wśród nich są zabawy manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne i ruchowe. Będziecie zaskoczeni jak wiele ciekawych zabaw można prowadzić z użyciem prostych przedmiotów, np. balonów, maskotek, role papieru toaletowego, piłki, apaszek czy klocków. Są też przykłady zabaw na świeżym powietrzu.

 

Gorąco polecam tę książkę, aby odkryć w sobie moc wyobraźni i pozytywnie wpłynąć na rozwój dzieci. Scenariusze proponowanych zabaw są na tyle proste, że bez trudu można je zrealizować w domu czy na dworze. Wartość dodana to zaangażowanie rodziców do udziału w zabawie i inspirują do własnych sposobów na kreatywnie spędzony czas z dzieckiem. Poradnik nie ogranicza się do propozycji zabaw dla konkretnej grupy wiekowej, więc każdy rodzic znajdzie tu coś dla swoich pociech. Warto dodać, że nie tylko rodzice mogą tu znaleźć inspiracje. Książka jest świetnym przewodnikiem dla nauczycieli, terapeutów, opiekunów, animatorów zabaw. Zajrzyjcie koniecznie do tej skromnie wyglądającej, a bogatej w treści książki. Udanych zabaw!

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-10-13648-0
Premiera: 17 czerwca 2020

nk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *