Katarzyna Jurkowska, Katarzyna Kościelak „Kobiety przełomu” Znak

kobiety przełomu

Droga do sukcesu.

 

Koniec lat osiemdziesiątych i początek dziewięćdziesiątych minionego wieku był w Polsce prawdziwym przełomem w wielu dziedzinach życia. Upadek komunizmu i początki kapitalizmu otwierały furtkę do nowoczesnego świata. Pierwsze supermarkety, zachodnie rozrywki, kuszące reklamy i powiew wolności. Życie na nowych zasadach. Również dla kobiet był to czas większych możliwości, wreszcie doszły do głosu, mogły liczyć na osobisty sukces. Kobiety przełomu nie bały się wyzwań. Chwytały wolność pełnymi garściami i potrafiły wykorzystać swoje pięć minut. Ta książka to sentymentalna podróż do czasów, które dawały nadzieję i były trampoliną do sukcesu.

 

Opisywane lata to czas Anet Kręglickiej, Kasi Figury, Jolanty Fraszyńskiej, Iwony Guzowskiej, Kasi Groniec, Shazzy, Doroty Segdy i Niny Kowalewskiej-Motlik. Aktorki, wokalistki, sportowcy, bizneswoman. Spektakularne sukcesy, wielkie kariery, niecodzienne tytuły. Królowe życia, ikony w swych dziedzinach. Z odwaga i impetem korzystały z danych im szans. Opisane w tej książce historie odsłaniają nieznane strony tych kobiet, pokazują ich zwykłą twarz oraz drogę, jaką przeszły, by osiągnąć sukces.

 

Historie Polek, które z determinacją i uśmiechem na ustach dążyły do swych sukcesów. Opowieści o marzeniach i sztuce ich spełniania, czasem za cenę rezygnacji z tego, co stałe i bezpieczne. Czyta się świetnie, a fotografie towarzyszące opisom doskonale oddają klimat tamtych lat. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-240-7789-2
Premiera: 11 marca 2020

znak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *