„Miłość z widokiem na morze” Muza

milosc-z-widokiem-na-morze

Odświeżanie uczuć.

 

Przez cały rok tęsknimy za latem. Słońce, plaża, wolny czas to gwaranty udanego wypoczynku. Właśnie wtedy można dokonać odświeżenia uczuć, tych starych i tych całkiem nowych.

 

Osiem cenionych autorek prozy obyczajowej w ośmiu opowiadaniach o miłości, która przydarzyła się w nadmorskiej okolicy. To piękna podróż do krainy uczuć i emocji. Nie brakuje tu tęsknot, marzeń i odnalezienia siebie na nowo. Każda z przedstawionych tu historii jest inna, każda wzbudza emocje, wszystkie pachną morską bryzą.

 

W czasie wakacji poszukujemy lekkiej lektury, aby się odstresować, wyluzować, nabrać pozytywnego wiatru w żagle i wzmocnić swój optymizm. Takie opowiadania są idealne, bo poruszają czułe struny ludzkiej wrażliwości. Opisują proste zdarzenia, które mają drugie dno. Jest zauroczenie, miłość, powrót do dawnych uczuć, odświeżenie, niewinne flirty i obudzone wspomnienia. Niektóre z bohaterek odkryją to, co w życiu najważniejsze, a inne przekonają się, że stary związek wcale nie jest taki zły, jak się wcześniej wydawało. Są łzy wzruszenia, ale też łzy szczęścia. Są rozstania, powroty, całkiem nowe drogi. Jest miłość, ale jest też przyjaźń.

 

Czy warto w maju moczyć nogi w Bałtyku? Co się może zdarzyć, gdy skłóceni małżonkowie trafią do jednego pokoju z widokiem na morze, bez możliwości wychodzenia, bo jest czas pandemii? Czy aktorka, która lata świetności ma za sobą, może przeżyć miłosną przygodę? Czy kubańska rumba rozpali zmysły tak samo, jak przed laty? Jaką wartość ma chwila zapomnienia z pierwszą miłością, która wciąż tli się w sercu? Czy spontaniczny wyjazd może zmienić całe życie? Dlaczego tak ważna jest przyjaźń?

 

Krótkie formy są zwykle trudniejsze dla autorów. Sztuką jest przyciągnąć uwagę czytelnika, zaintrygowanie go jakąś historią, gdy ma się na to zaledwie kilka stron. W tym zbiorze udało się to lepiej i gorzej, ale każde z opowiadań ma dusze i to się liczy. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-287-1497-7
Premiera: 17 czerwca 2020

muza

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Dzięki za polecenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *