Ewa Szymańska „Rodzina. Bo trzeba żyć” Szara Godzina

bo-trzeba-zyc-rodzina

Krok do wolności.

 

Koniec drugiej wojny światowej nie daje upragnionego wyzwolenia. Rozpoczyna się życie pod rządami rosyjskich „wyzwolicieli”. Rodzina Apolonii jest już zmęczona terrorem, chaosem i cierpieniem. Czy przyjdzie w końcu czas by zrobić krok ku wolności?

 

Gabrynia nie potrafi znaleźć sobie miejsca w rodzinnym domu w Olendach, więc wraca do Łukowa. Tam współtworzy bibliotekę z ocalałych książek. Dziewczyna pragnie szczęścia, bliskości i miłości. Życie w samotności, kątem w wynajętym pokoju, nie daje perspektyw na lepsze jutro. Pewnego dnia poznaje fotografa, Adama. Jej życie nabiera nowych barw.

 

Trudno jest latami trwać w bezradności, chaosie wojny i zależności od innych ludzi. Tęsknota za wolnością i krztyną normalności wychodzi na plan pierwszy i nie ma zbyt wielu sposobów, by to zmienić. Losy Gabryni, jej męża i córki Ewy pokazują, w jak okrutnych czasach przyszło im żyć. Autorka świetnie oddała klimat tamtych czasów i rozterki ludzi uwikłanych w dramatyczną historię naszego kraju po drugiej wojnie światowej. Nie brakuje emocji i niespodziewanych zdarzeń. Przenieście się na Podlasie z drugiej połowy XX wieku i przeżyjcie z bohaterami ich rozterki.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 356
ISBN: 978-83-66573-06-2
Premiera: 18 czerwca 2020

szaragodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *