Anna Trojanowska „Smak dymu” Zysk i S-ka

smak dymu

Lęk i odwaga.

 

Jak wiele trzeba przejść, by zrozumieć istotę tego, co najważniejsze? W tej barwnej opowieści o przetrwaniu w trudnych realiach, znajdziecie sugestywne emocje i niekłamane przeżycia ludzi stojących na cienkiej granicy między piekłem a normalnością. Gdzieś tam, między dobrem i złem, między słodyczą i trucizną, są uczucia. Sprawdźcie, jak smakują.

 

Lea żyje w związku z Wincentem. Pracuje w aptece, gdzie próbuje wprowadzić zioła do powszechnego leczenia. Jest matką trójki dzieci. Rozpiera ją energia i ogromna chęć do życia w pełni. Może dlatego czuje, ze nie do końca jest spełniona? Uczucie, niegdyś ogniste, teraz stało się jałowe i puste. Lea pragnie czegoś więcej, więc nie waha się, gdy tylko nadarza się możliwość podróży na daleką Syberię. Jest rok 1914. Niepokój na świecie wcale nie jest udawany. Samotność Lei wkrótce przerodzi się w tęsknotę. Co zrobić, by na nowo odnaleźć siebie? Powrót do Warszawy okaże się zetknięciem z zupełnie inną rzeczywistością. Wojenna zawierucha zmieniła oblicze miasta i ludzi. Twarda skorupa jest wręcz nie do pokonania, by dostrzec prawdziwe uczucia i emocje. Wincent staje się daleki, obcy. Jak wrócić do tego, co było?

 

Pogubienie w świecie przepełnionym wojną i uczucia, o które warto dbać. Oto główne wątki tej powieści. Anna Trojanowska zachwyca dbałością o szczegóły, ogromnym wyczuciem i wrażliwością oraz wykreowaniem bohaterki silnej i delikatnej zarazem. Ta powieść ma wiele różnych warstw, a każda z nich jest furtką do emocjonalnych przeżyć. Watek podróży jest tu symboliczny, jak w powieściach drogi. To nie tylko autentyczna podróż do innego miejsca na ziemi, ale też wyprawa w głąb siebie. Bohaterka pokazuje tu wiele twarzy, a każda z nich podszyta jest ambiwalentnymi emocjami: lękiem i odwagą. Wybierzcie się w tę podróż wraz z Leą i poznajcie pokłady kobiecej wrażliwości.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 668
ISBN: 978-83-8202-031-1
Premiera: 6 października 2020

zysk i ska

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Mam pierwszy tom i nawet nie myślałam, że będzie po takim czasie ciąg dalszy. Cudna recenzja. Jestem zakochana w takich powieściach. „Smak dymu” już wpisany na moją listę marzeń i planów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *