Bartosz Sztybor, Łukasz Golędzinowski „Pion i poziom” Dwie Siostry

pion i poziom

Poziom z pionu.

 

Gdzie jest pion, a gdzie poziom? Czy bycie na poziomie jest tym samym co w poziomie? Humorystycznie o pionie i poziomie. Bo trzeba to rozróżnić, by nie zostać postawionym do pionu.

 

Proste ilustracje wyraziście pokazują, co to jest pion, a co poziom. Książka otrzymała wyróżnienie w III edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze. Kompozycja graficzna książki na pierwszy rzut oka jest niezwykle prosta. Ot, pion i poziom oraz różne sytuacje z życia wzięte, które odpowiadają tym kierunkom przestrzennym. Pływanie łódką, wspinanie się po górach, leżenie w wannie czy spacer z psem. Bo przecież są czynności, które powinno się robić w pionie, albo w poziomie. Jest tu jednak subtelne drugie dno, które dość przewrotnie pokazuje, co zrobi z nami grawitacja, gdy zechcemy odwrócić przewidywalność. Może się okazać, że z poziomu zrobi się pion, a z pionu poziom. Wtedy nie jest już tak wygodnie.

 

Polecam tę książeczkę małym dzieciom, które zaczynają swoją przygodę z literaturą. Kartonowe kartki są idealne do przekładania dla małych rączek, a kolorowe ilustracje znakomicie przyciągają uwagę. A przekaz o równowadze panującej w życiu to już wartość dodana.Bolonia dla Pion i Pozion

Oprawa: twarda
Liczba stron: 28
ISBN: 978-83-8150-132-3
Premiera: 9 września 2020

dwie siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *