Charlotte Link „Dziki łubin” Znak Horyzont

Dziki lubin

Pragnąć inaczej.

 

Kochać za bardzo, pragnąć inaczej. Rozedrgane emocje, ambiwalentne uczucia, trudne wybory. I wojna patrząca zuchwale w oczy mających jeszcze nadzieję ludzi.

 

Niemcy w przededniu wojny. Despotyczny przywódca, antysemityzm, wojenne nastroje, represje wobec przeciwników władzy. Gorąca polityczna atmosfera jest tłem dla wydarzeń, które dzieją się u Belle Lombard i jej matki Felicji. Belle ma pstro w głowie. Marzy o zostaniu gwiazdą filmową i związaniu się z ukochanym Maxem. Gdy w końcu się jej to udaje, zdradza go z innym mężczyzną. Miłość ma nagle zupełnie inny smak.

 

Felicja zajmuje się fabryką, gdy jej wspólnik podejmuje decyzję o schronieniu się w Szwajcarii. Odważnie pomaga Żydom z miłości do Maksyma, choć rozważała współprace z nazistami. Z Ameryki wraca jej pierwszy mąż, Alex. Uczucia są na tyle skomplikowane, że trudno o szczęście. Felicja wciąż marzy o powrocie do rodzinnego Lullina w Prusach Wschodnich, który nieodmiennie kojarzy się jej z bezpieczeństwem, spokojem i zapachem dzikiego łubinu.

 

Wyśmienicie został oddany klimat epoki i gorące nastroje przed, w trakcie i po wojnie. Całe mnóstwo emocji i zachowań prowokuje do dyskusji i oceny bohaterów. Tak wiele się dzieje. Każdy wybór okupiony jest bagażem kolejnych zdarzeń. Tęsknota ma niebywały smak, a miłość jest nieśmiałym promyczkiem na lepsze jutro. Jaki finał znajdzie ta barwna historia? Tom trzeci już wkrótce.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 640
ISBN: 978-83-240-7873-8
Premiera: 14 października 2020

znak horyzont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *