Morgan Audic „Jaskółki z Czarnobyla” Wydawnictwo Mova

jaskolki-z-czarnobyla

Radioaktywna scena zbrodni.

 

Najbardziej radioaktywna scena zbrodni na świecie. Dochodzenie, które jest dławione przez władze. Tajemnica utrzymywana przez lata. Zagadka czekająca na rozwiązanie. Tu nie ma miękkiej gry. Witajcie w ukraińskiej Prypeci.

 

Właśnie tam, na terenie dawnej zony, zostaje odkryte zmasakrowane ciało mężczyzny. W jego wnętrzu znaleziono wypchaną jaskółkę. Ofiarą jest Leonid Sokołow, syn ministra energetyki, wpływowego działacza partii. To nie pierwsza zbrodnia w tej rodzinie. Kto stoi za zagadkową śmiercią? Dlaczego doszło do niej w odizolowanej przez policję i wojsko Prypeci? Para policjantów, Josif Melnyk i Galina Nowak, szuka odpowiedzi i tropu sprawcy. Równolegle dochodzenie prowadzi były policjant Aleksander Rybałko. Komu uda się ułożyć elementy układanki w całość?

 

Nuklearne wysypisko postsowieckiego świata samo w sobie jest przytłaczające. Dodanie do tego okrutnej zbrodni, która wcale nie jest przypadkowa, jest świetnym literackim zabiegiem. Zgliszcza Czarnobyla, ciekawość ludzi pragnących adrenaliny, wypchane zwierzęta i język słowików – to składa się na świetny kryminał w mrocznym klimacie.

 

Przeniesienie do strefy popromiennej, poznawanie kolejnych składowych zbrodni i odkrywanie znaczenia tajemniczych jaskółek to niezwykłe czytelnicze doznanie. Nie brakuje napięcia i ciarek przechodzących po plecach. Sugestywnie oddany klimat Ukrainy oraz mocne rysy postaci, idealnie wpisują się w całość. Książka godna uwagi.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 560
ISBN: 978-83-6661-140-5
Premiera: 12 sierpnia 2020

Mova_czarny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *