Lucyna Olejniczak „Obca. Apteka pod Złotym Moździerzem” Prószyński i S-ka

Apteka.pod.mozdzierzem

Cena marzeń.

 

Pani Lucyno, dlaczego? No dlaczego to Pani robi? Ten prequel jest jeszcze lepszy niż to, co znamy z „Kobiet z ulicy Grodzkiej”. Ech, nie sposób przejść obojętnie obok tej powieści. Plastyczne opisy, pełne emocji przeżycia, wielkie nadzieje i marzenia, po które warto sięgać, nawet wtedy, gdy ich spełnienie jest niemal niemożliwe. Kobieca siła, niezłomność i upór w dążeniu do celu, a do tego szereg trudności po drodze. Ta powieść wciąga bez reszty!

 

Jest rok 1831, gdy zaczyna się opowieść o protoplastach bohaterów sagi „Kobiety z ulicy Grodzkiej”. W Galicji wybucha epidemia cholery. Pierwszą wsią z ogniskiem choroby są Bartkowice. Tutaj mieszka Agnieszka, młoda dziewczyna, której los nie szczędzi złych doświadczeń. Jest w ciąży, gdy umiera jej mąż. Musi unieść ten ciężar, a to dopiero początek trudnej drogi. Ucieka z objętej zarazą wioski i szuka pomocy. Po wielu perypetiach trafia do klasztoru benedyktynek. Tam rodzi się Magda, która od małego jest tak samo uparta, mądra i niepoddająca się schematom. Jako szesnastolatka wyjeżdża do Krakowa, by zacząć dorosłe życie. Marzy o własnej aptece.

 

Wiele zawirowań losu, trudy powstańczych zrywów, choroby i przeciwności, którym trzeba stawić czoła oraz cena marzeń. Odwaga pozwalająca rozwinąć skrzydła, jest jak barwny ptak niosący na mocnych skrzydłach do celu. A do tego zielarska pasja ratująca życie. I miłość, tak piękna, subtelna, niepowtarzalna. Cudna opowieść, którą czyta się z ogromna przyjemnością. Apetyt na ciąg dalszy rośnie.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 720
ISBN: 978-83-8169-297-7
Premiera: 13 października 2020

Proszynski.logo

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Marzy mi się okrutnie ta powieść. Recenzja chwyta za serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *