M.M. Perr „629 kości” Prozami

629kosci

Mroki bezduszności.

 

Sądzisz, że sprawiedliwość musi dosięgnąć winowajcę? Myślisz, że wyrzutki społeczeństwa pragną ostatecznego spokoju? Poszukujesz kryminału, który tobą wstrząśnie? Voila!

 

Nawet w kwietniu może się zdarzyć zamieć śnieżna w górach. Nieposkromiona natura  niejednokrotnie pokazuje swój groźny pazur. Tak się stało podczas wyprawy grupy maturzystów w Bieszczady. Doświadczony profesor i grupa miłośników gór, straciła orientację w terenie i zeszła ze szlaku podczas zamieci. Trafili do opuszczonej chaty, gdzie dokonali makabrycznego odkrycia. Trzydzieści drewnianych skrzyń, a w nich setki ludzkich kości oraz zeszyty, w których opisano ostatnie chwile życia różnych ludzi. Ta sprawa nie będzie łatwa do rozwikłania, choć pierwszy trop wskazuje na niemal pewniaka. Podkomisarz Robert Lew powoli rozpracowuje Bruna Kalitę. Jednak nieprzeciętna bystrość podejrzanego oraz pełen niepokoju spokój w jego zachowaniu nie pozostawiają złudzeń: tu trzeba uciec się do poważnych metod i argumentów. Co jednak zrobić, gdy jest się bezsilnym wobec władzy i tych, którzy pociągają za sznurki?

 

Marionetka w rękach silnych, czy trauma z dzieciństwa, która usprawiedliwia wszystko, nawet tak makabryczne czyny? Ta książką mną wstrząsnęła i niech to będzie najlepsza dla niej rekomendacja. Rasowy kryminał ze świetnie skrojonymi postaciami i zdarzeniami uszytymi na ich miarę. Nie brakuje zaskakujących momentów i tego czegoś, co sprawia, że trudno oderwać się od czytania. Mroki ludzkiej psychiki, w jej różnej odmianie, jest na tyle zastanawiająca, że nie sposób przejść do porządku dziennego po lekturze. Władza, presja, arogancja, bezduszność i interesowność stają tu na samym przedzie i trudno je dopędzić skromnej, powolnej sprawiedliwości. Czy zakończenie jest zapowiedzią dalszego ciągu historii? Jeśli nie, to tajemnicza autorka zostawia spory niedosyt. Brawo!

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-6647-324-9
Premiera: 10 listopada 2020

prozami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *