Michał Krawczyk „Przypadek? Nie sądzę!” Dlaczemu

przypadek-nie-sadze

Odrobina szczęścia w miłości.

 

Każdy pragnie szczęścia, a do szczęścia potrzeba miłości. Można się puszyć, że wcale nie trzeba, ale co tu dużo kryć, trzeba i tyle. Odrobina szczęścia w miłości to jednak nie wszystko. Przekonajcie się, jak przewrotne może być poszukiwanie własnej drogi.

 

Agata wcale nie chciała być aktorką, ale nią została. Koniec roku nie jest dla niej dobry, co jej ukochany na zabój Brajan właśnie odszedł w siną dal, a z grania w serialu zostały tylko złe wspomnienia. Czar prysł, pora do domu. Gdzie najlepiej zaleczyć rany? Oczywiście w Żyworódce, u babci Fatimy.

 

Rysiek jest baristą, który z chęcią „oddałby fartucha”, ale nic innego nie potrafi robić. Marzy o spokoju i miłości, choć ta druga jest coraz bardziej nierealna do spełnienia. Może brakuje Ryśkowi śmiałości do kobiet? A może przyciąga życiowego pecha, stąd ta pustka u boku? Trzeba zregenerować siły i odetchnąć wiejskim powietrzem. Gdzie zrobić to najskuteczniej? W Żyworódce, u babci Marceli.

 

Zwariowane towarzystwo, babcie pełne ikry, lokalni przedsiębiorcy z piekła rodem, niemożliwe przypadki, garść intryg, mnóstwo miłości i humor, który jest dobry na wszystko. Autorowi nie brakuje dystansu do świata, ironii i inteligencji w wychwytywaniu doskonałych smaczków oraz serwowaniu ich w wytrawnej formie tam, gdzie ich miejsce. Doskonała rozrywka gwarantowana!

 

Lekka, przyjemna komedia obyczajowa, która na długo poprawia humor. Sądzę, że ten styl ulokuje Michała Krawczyka w całkiem dobrym miejscu wśród poczytnych autorów. Polecam!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-6652-112-4
Premiera: 20 stycznia 2021

dlaczemu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *