Osho „Magia szacunku do siebie” Czarna Owca

osho

Sens bycia sobą.

 

Być sobą. Jakże to trudne we współczesnym świecie. Wciąż poddajemy się regułom, zasadom, stylom, modzie. Bo trzeba być na czasie, trendy, pasować do reszty. Albo inaczej – nie odstawać od reszty. Czy naprawdę o to w życiu chodzi? Warto być sobą. Po prostu. Jak to zrobić? Trzeba zajrzeć w głąb siebie i odkryć swą świadomość.

 

Mistrz duchowy Osho pokazuje drogę ku odnalezieniu prawdziwego ja. Rozpoznanie fałszywego ego, z którym często żyjemy na co dzień, to pierwszy krok do budowania siebie. Rozbudzanie świadomości to nie lada sztuka, bo niełatwo otworzyć umysł i zrozumieć głębię szacunku do siebie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by poznać teorię charyzmatycznego mistrza duchowego z Indii. Warto go wysłuchać, a może nawet spróbować metod medytacji, które proponuje.

 

Czy faktycznie uda się znaleźć głębię? Tego nie wiem, bo każdy inaczej odbierze zawarte tu doświadczenia i myśli. Jednego można być pewnym – codzienne życie w społeczeństwie na swój sposób nas kształtuje. Faktycznie zatracamy siebie na rzecz ogółu, bo tego wymaga codzienność, rytuały, zwyczaje, styl życia. To unikalne ja ukryte jest gdzieś głęboko, może w przeszłości, i warto podjąć próbę odkrycia go na nowo.

 

Książka nie jest łatwą lekturą. Wymaga skupienia i wejścia na wyższy poziom rozumowania. Nie zaszkodzi poddać umysł takiemu treningowi.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-8143-218-4
Premiera: 9 grudnia 2020

czarnaowca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *