Joan Wolf „Estera” Jedność

estera_max

W imię miłości.

 

Kiedy bezpieczny i poukładany świat sypie się w posadach, a najbliższa osoba zdradza w imię wyższych celów, wszystko staje się obce, inne, niemożliwe i niepewne. Bycie narzędziem w czyichś rękach to klucz do wielkiej wygranej dla ludu, ale trudno pogodzić się z tak ukartowanym tokiem zdarzeń. I jest coś jeszcze, czego nie przewidział nikt w tych niecnych planach. Miłość.

 

Estera jest pół Żydówką, pół Achemenidką. Wuj Mardocheusz dbał o to, by kierowała się żydowskimi zasadami. Radził, by nie spieszyła się z decyzją o małżeństwie i roztropnie wybierała życiowego partnera. Nagle wszystko stanęło na głowie. Wuj wystawił Esterę w konkursie na żonę króla Persów. Temu, który za grosz nie ma szacunku do kobiet. Dziewczyna nie rozumie tej decyzji, ale nie jest w stanie odmówić wujowi. Ma zostać wyzwolicielką narodu i zrezygnować z samej siebie? Kto wie, może w tej pokrętnej kombinacji znajdzie swoje prawdziwe szczęście?

 

Historia niezwykłej miłości, wielkiej odwagi i mierzenia się z niemożliwym. Biblijna opowieść o królowej Esterze została ukazana w tak piękny sposób, że nie można się oderwać od lektury. Nie brakuje niespodzianek losu, intryg, zwykłego codziennego życia i mierzenia się prostoty z dworskimi zwyczajami. Jest też miłość, tak niespodziewana jak burza w letni dzień. Strach przed nieznanym zostaje zamieniony w ekstazę bycia w centrum wydarzeń, a ogień pożądania ogrzewa wychłodzone serca. Poznajcie tę niezwykła historię i przenieście się do czasów, kiedy perski świat ulegał wielkim przemianom.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-8144-273-2
Premiera: styczeń 2021

jednoscEstera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *