Giovanni Careri „Caravaggio” Jedność

caravaggio

Stwarzanie widza.

 

Obraz to nie tylko przedmiot do oglądania, ale też miejsce stwarzania widza. To tu modeluje się sposób jego patrzenia, poznawania i odczuwania dzieła. Dlatego tak ważne są detale. Warto je odkryć.

 

Michelangelo Merisi, zwany Caravaggio, artysta uważany za prekursora nowoczesnego malarstwa. Wiernie odtwarzał rzeczywisty świat i pięknie oddawał intensywność światła. Jego obrazy mają to niezwykłe wnętrze, które wciąga widza, angażując go w przedstawiany świat.

 

W tej monumentalnej książce znajdziecie obrazy Caravaggia w dużym zbliżeniu, z podkreśleniem detali, wizualizacją myśli malarza. Światło, gra spojrzeń, gesty, mimika twarzy są furtką do przeżyć i emocji przedstawionych postaci oraz wyjątkowości zdarzeń upamiętnionych na obrazie. Bo stwarzanie widza to klucz do nadania obrazom wyjątkowego życia.

IMG20210124161331

Autor prezentuje znane obrazy Caravaggia, opisując jego wyjątkowość, biorąc je pod lupę, wskazując na ważną grę świateł i oddanie prawdziwych emocji w plastyczny, wciągający sposób. Przypatrując się kolejnym dziełom, wchodząc w ich drobne elementy, można się przekonać o niezwykłym talencie tego malarza oraz uchwycić jego wrażliwość i refleksyjność. Potrafi wciągnąć widza w integrację z obrazem, nadać mu nowe, świeże znaczenie.

IMG20210124161310

Nie sposób opisać wyjątkowości tego albumu. Wspaniałe rekonstrukcje obrazów, duży format, zbliżenia poszczególnych detali, a do tego merytoryczne opisy autora pokazujące klucz do konkretnych dzieł, to gwarancja wytrawnej lektury i wyjątkowego obcowania z wysoką sztuką. Godna polecenia pozycja wydawnicza.

IMG20210124161355

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-8144-192-6
Premiera: 30 grudnia 2020

jednoscCaravaggio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *