Jola Richter-Magnuszewska „Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach” Nasza Księgarnia

dzika-ksiazka-o-dzikach

Dzik jest dziki?

 

Jeśli sądzicie, że dzik jest dziki i najczęściej zły, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Ona ociepla wizerunek tych zwierząt. Oto prawdziwa strona dzików – wrażliwców ukrytych pod twardą, gęstą i ubłoconą szczeciną.

 

Okazuje się, że dziki są prawdziwymi leśnymi obrońcami przyrody. Tylko z pozoru są wciąż brudne i nieułożone. Ich życie w stadzie to ciąg ważnych rytuałów. Każdy dzik ma ważne funkcje do spełnienia,  a jeśli któryś zawiedzie, to system się łamie. Bo dziki nie mogą być chaotyczne! To zwierzęta z dokładnym szeregowaniem wartości. Przekonajcie się, jak dziki spędzają dzień i które rytuały są dla nich szczególnie ważne.

dziki

A żeby było jeszcze ciekawiej, poznajcie miejsce dzika w wierzeniach przodków i gatunki dzików z różnych stref klimatycznych. Sądzicie, że to takie sobie historie? Będziecie zaskoczeni bogactwem wiedzy, którą przekazuje ta książka.

 

Od dzików można się sporo nauczyć, trzeba tylko poznać ich zwyczaje i z wrażliwością przyjrzeć się  temu gatunkowi. Warto sięgnąć po tę książkę, by nauczyć się szacunku do różnych gatunków zwierząt i uświadomić sobie, że pozory mylą, również jeśli chodzi o wygląd i zachowanie zwierząt.

 

Po lekturze tej książki dzik wcale już nie jest taki dziki, a tym bardziej zły. I jeszcze jedno. Warto docenić przepiękne wycinankowe ilustracje, które fenomenalnie przybliżają świat dzików. Absolutnie intrygująca, edukacyjna i ucząca wrażliwości, godna polecenia książka.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 48
ISBN: 978-83-10-13545-2
Premiera: 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *