Jadwiga Buczak „Nadzieja do kwadratu” Oficynka

nadzieja-do-kwadratu

Nadzieja tu, nadzieja tam.

 

Dynamiczna komedia kryminalna z plejadą różnych charakterów, motywów i zbrodni. Zanim wpadniesz na właściwy trop, niejeden raz zostaniesz wpuszczony w maliny.

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, niech zeznaje, bo ta zbrodnia ma wielu ojców. Marlena Pyś zostaje znaleziona martwa w mieszkaniu konkubenta. Notabene, on też zaginął i jego była żona, Elwira Rumianek-Sałacka, bardzo się tym przejmuje. Poszukiwania sprawcy morderstwa nie będą łatwe, bo tropów jest wiele. Nadkomisarz Bartłomiej Jaduch to lokalny Szerlok, więc z pewnością sobie poradzi, ale Nadieżda Hope ma nadzieję, że szybciej niż on pomoże przyjaciółce w troskach. Tylko nikt nie przewidział, że kolejni ludzie znikną i trzeba będzie dodawać dwa do dwóch, by rozwikłać zagadkę.

 

Książka nie ma nawet dwustu stron, a dzieje się w niej tak dużo, jakbyśmy przeczytali opasłe tomisko. I to jest prawdziwa sztuka! Mnogość postaci dodaje kolorytu fabule i dzięki temu naprawdę trudno wpaść na trop sprawcy przed finałem. Tytułowa bohaterka, czyli Nadieżda Hope, zwana Nadzieją do kwadratu, niewątpliwie daje nadzieję, że jej dedukcja zaprowadzi do prawdziwego mordercy. Dynamiczna, pełna polotu i humoru komedia kryminalna. W sam raz na przedwiosenne wieczory.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 200
ISBN: 978-83-6661-368-3
Premiera: 9 grudnia 2020

oficynka2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *