Anita Głowińska „Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?” Media Rodzina

kicia kocia zawody

Przyjemność odkrywania.

 

Bajeczne kolory, sympatyczni bohaterowie, ciekawe miejsca i zawody oraz mnóstwo okienek do otwarcia, gdzie kryje się moc niespodzianek. Kicia Kocia i Nunuś zapraszają do udziału w ciekawej i inspirującej do rozmowy przygodzie z poznawaniem różnych zawodów.

 

Krawiec i krawcowa, kucharz i kucharka, malarz i malarka, pielęgniarz i pielęgniarka, tancerz i tancerka, kosmonauta i kosmonautka. Ta książka uczy również właściwego nazywania zawodu z uwagi na płeć osoby, która go wykonuje.

 

Zaglądamy do pracowni krawieckiej, w której można znaleźć tyle ciekawych drobiazgów. Nazwij je i powiedz, do czego służą? Są też niespodzianki, również te słodkie. W kuchni nie brakuje półek, szafek i szuflad. Co kryją? Trzeba to koniecznie sprawdzić. Opiekując się chorymi trzeba odpowiedniego sprzętu. Warto zajrzeć do małych skrytek i porozmawiać o tym, co się w nich znajduje. Pracownia malarska. Tam dopiero jest ciekawie! To prawdziwa przyjemność odkrywania. Garderoba tancerzy nie ma sobie równych. Tu czuć duszę artystów. Ale gdzie są baletki? Poszukajcie. A na koniec kosmos. Istna magia! Odkrywajcie go razem z dzieckiem.kicia kocia

 

Ta książka pobudza wyobraźnię, inspiruje do poznawania świata i edukuje. Małe rączki manipulują przy okienkach, co rozwija sprawność manualną. Bogactwo kolorów przyciąga uwagę, a mnogość drobiazgów to pretekst do rozmowy, co niewątpliwie rozbuduje słownictwo dziecka. Książka pokazuje wszechstronność zawodów i nie skupia się na tych najbardziej popularnych, co świetnie poszerza wiedze dziecka o świecie. Piękne ilustracje i estetyka wydania zachęcają do sięgnięcia po tę książkę. Jestem oczarowana! Polecam waszej uwadze.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 14
ISBN: 978-83-8008-851-1
Premiera: 14 października 2020

media rodzinaJaki to zawód

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *