Emma Perry, Sharon Davey „Nie lubię książek. Koniec kropka” Jedność

nie-lubie-ksiazek-koniec-kropka

W środku nieprzeczytanych książek.

 

Jeśli dziecko nie lubi książek, jest na to sposób. Historia Michaliny pokazuje, że życie bez żadnej historii, bez przygód, które przeżywa się wraz z bohaterami opowieści zawartych na kartach książek, to smutne życie bez niczego. Na pustej stronie. Warto zapisać tę stronę własnymi przeżyciami, a te najlepiej rozwijać podczas czytania książek.

 

Mała Michalina bardzo nie lubiła książek, a te wciąż się do niej garnęły. Dostawała je w prezencie urodzinowym, pod choinkę, od babć i cioć. Miała ich mnóstwo, ale nigdy do żadnej na zajrzała. Wykorzystywała książki w różnym celu, choćby jako schodki do sięgania na półeczką ze skarbami, ale nigdy, przenigdy nie wpadła na pomysł, by otworzyć jakąś książkę i zwyczajnie zacząć ją czytać. Aż tu nagle wszystko się zmieniło. Chcecie sprawdzić, co przydarzyło się Michalinie i dlaczego zrozumiała, że w książkach kryje się wiele wartości? Przeczytajcie swoim dzieciom i wspólnie wyciągnijcie wnioski z tej historii.

 

Cudna książka, która nienachalnie, aczkolwiek konkretnie zachęca do sięgania po książki. Mali czytelnicy mogą wiele zrozumieć i przekonać się, że książki to nie tylko papier i nic nie warte litery, ale przede wszystkim piękne, intrygujące opowieści. Bo warto pokochać książki. Koniec kropka.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-8144-189-6
Premiera: 2020

jednosc

Koniec kropka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *