Magdalena Majcher „Małe wielkie sekrety. Osiedle Pogodne” Pascal

male-wielkie-sekrety-osiedle-pogodne

Bez dróg na skróty.

 

Poruszająca historia o kobiecie, która była matką, ale nie mogła odnaleźć w sobie tego, co każda kobieta powinna mieć we krwi – instynktu macierzyńskiego. Czy należy ją potępiać? Krytykować? A może omijać szerokim łukiem? Zajrzyjcie za drzwi luksusowego apartamentowca na Osiedlu Pogodne w Bielsku-Białej i odkryjcie prawdę w całym morzu mrocznych i bolesnych sekretów.

 

Monika ma pełne ręce roboty, bo nie dość, że wychowuje niepełnosprawna córkę, to jeszcze pracuje zawodowo i prowadzi fundację pomagająca chorym dzieciom. Jak każda kobieta zajmuje się też domem, więc nie ma zbyt wiele czasu dla samej siebie. Kiedy pewnego dnia znika bez śladu, zostawiając kartkę z lakonicznym „przepraszam”, jej partner Marcin szaleje z niepokoju. Robi wszystko, by odnaleźć ukochaną, ale czy jest gotowy na odkrycie jej sekretów? Co zrobi, gdy wzorowa matka i wierna partnerka,  okaże się kimś zupełnie innym?

 

Tu nie ma dróg na skróty. Trzeba przejść ją w całości, bez skracania dystansu. Nie jest to łatwe, bo wiele ponurych tajemnic skrywa niemal nieobecna bohaterka powieści. Role pierwszoplanowe grają Marcin, jego córka Zosia i bliźniacza siostra Marcelina. Tęsknota, ból i niedowierzanie dominują w tej historii, ale nie sposób potępiać Monikę za jej działania. Może to wpływ genów? A może brak odwagi do bycia kimś innym? Magda Majcher po raz kolejny zaskakuje, wbija w fotel i wywołuje przemyślenia. Jestem pod wrażeniem jej talentu. To wielka sztuka tak pięknie pisać o rzeczach ważnych, skrywanych, wstydliwych, zamiatanych pod dywan. Do przemyślenia. Polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-8103-565-1
Premiera: 24 marca 2021

pascal

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Ta część dopiero w planach zdobycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *