Anna Koprowska-Głowacka „Opowieści z kraju nad Wilią. Baśnie i legendy litewskie” Bosz

Opowiesci z kraju nad Wilią_okładka

Klucz do wyobraźni.

 

Zajrzyjcie do świata pełnego magii, tajemnic i niezwykłych zjawisk. Poznajcie siłę odwagi, pokory i szacunku. Przyjrzyjcie się boginiom, władczyniom, księżniczkom i rycerzom. Myślami popłyńcie tam, gdzie nieskażona natura promieniuje swa mocą. Baśnie i legendy litewskie to historie utkane z ludzkich przeżyć, lęków, wielowiekowych tradycji i wyobraźni. Otwórzcie furtkę do magicznej rzeczywistości i poznajcie bliżej naszych sąsiadów.

 

Opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie mają w sobie coś tajemniczego i przyciągającego. Można słuchać ich godzinami, bo cudownie poruszają wyobraźnię czytelnika. Warto je poznać, by doświadczyć piękna języka i sugestywności opisów.

 

W tym zbiorze znajdziecie dwadzieścia pięć wciągających baśniowych historii, które przybliżają litewskie tradycje. Warto je poznać, bo przenoszą do świata, który jest nam bliski. Zielone wzgórza, gęste lasy, błękitne rzeki, tajemnicze zamki, mokradła, Bałtyk, słoneczne polany. Tam dzieją się rzeczy niezwykłe.

 

Siła legend tkwi w ich wielopokoleniowości. To one wpisują się w lokalny  koloryt i nadają wagi miejscom. To one uczą wartości przywracają wiarę w zwycięstwo dobra nad złem. To one są kluczem do wyobraźni. Gorąco polecam tę piękną książkę. Będzie idealna na długie jesienne wieczory. Miłej lektury.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 192
ISBN: 978-83-7576-577-9
Premiera: 19 sierpnia 2021

bosz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *