Ewa Szymańska „W ślepym zaułku” Szara Godzina

w-slepym-zaulku

Dusza poraniona miłością.

 

Powolne zapadanie się w czarną dziurę bez dna. Strach przed zmianą ciemności i beznadziei na blask przyszłości i sens. Tkwienie w szponach depresji powoli niszczącej od środka. Emocjonalna huśtawka, która nie zamierza się zatrzymać. Jak wyleczyć duszę poranioną miłością?

 

Nie sposób uwolnić się od przeszłości. Ona zawsze jest obecna. Może w zakamarkach pamięci, a może w podświadomości, która potem kieruje ludzkim życiem? Historia Pauliny i Jacka pokazuje, że złe przeżycia, których doświadczyło się w dzieciństwie, odbijają się podwójnym echem w dorosłym życiu. A czasem zupełnie nie pozwalają normalnie żyć.

 

Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością. Rozwódka i wdowiec. Ich związek wydawałby się taki ciepły, idealny, bezpieczny. Tymczasem… Jacek ukrywa traumy z przeszłości i zachowuje się coraz bardziej irracjonalnie. Brak hamulców jest tak częsty, że niepokoi. Paulina zaczyna się go obawiać. Szuka pomocy i poznaje jacka od zupełnie innej strony. Czy można przedobrzyć z poczuciem bycia odpowiedzialnym, twardym i mocno stąpającym po ziemi? Jaką cenę płacą bliscy za egoizm, który miażdży?

 

Poruszająca i dająca do myślenia powieść, która zostawia ślad w czytelniku. Toksyczne relacje odbijają mocne znamię na psychice i nie sposób go wymazać nawet uczuciami. Bo czasem bywa tak, że dusza zostaje poraniona miłością.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 328
ISBN: 978-83-6657-363-5
Premiera: 2 sierpnia 2021

szaragodzina

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Lubię twórczość tej autorki. Ciekawa recenzja. Ta nowość w planach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *