Fannie Flagg „Powrót do Whistle Stop” Wydawnictwo Literackie

powrot-do-whistle-stop

Zapach dobra.

 

Ciepła, wzruszająca, ujmująca i rozczulająca powieść o powrotach, nostalgii, przywracaniu nadziei i nieprzemijalności ważnych życiowych wartości. Ujęła mnie uniwersalnym przekazem, stylem autorki i sztuką odnajdywania dobra nawet na zgliszczach. Witajcie w Whistle Stop w Alabamie, gdzie pachnie smażonymi, zielonymi pomidorami i dobrocią.

 

To tutaj wyjątkową kolejową kawiarnię prowadziły Idgie i Ruth. Miejsce to tętniło życiem, bo właśnie tu można było przyjść i zwierzyć się z problemów. Sipsey serwowała najlepsze na świecie smażone, zielone pomidory i zawsze można było liczyć na przywrócenie nadziei i optymizmu. Kiedy kolej przestała tu działać, zostały tylko śmieci i pustka. Ludzie wyjechali z miasteczka, by szukać perspektyw. Whistle Stop opustoszało. Zostały wspomnienia i poczucie więzi z tym miejscem. Podróż do przeszłości jest dla Buda Threadgoode’a ogromnym przeżyciem. Czy dacie wiarę, że można przywrócić smak dawnych uczuć i emocji?

 

Jest nostalgicznie, ale i z przytupem, bo autorka udowadnia, że wiara w pozytywne wartości nigdy nie umiera. Czas nie ma znaczenia, gdy wirtuozem jest dobro. Zanurzcie się we wspomnieniach, pozytywnych fluidach i nadziei. Poczujcie znajome smaki na nowo. Piękna, urzekająca historia.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-0807-413-8
Premiera: 11 sierpnia 2021

wl logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *