John J Muth „Stanisław Lem. Podróż siódma” Wydawnictwo Literackie

podroz_siodma

W głuszy gwiazdowej.

 

Inteligencja i odwaga pomaga dotrzeć do celu, nawet jeśli jest on tak odległy jak kosmiczne galaktyki.

 

Niezwykłe przygody Ijona Tichego, w formie nowatorskiego i futurystycznego komiksu, przemawiają do wyobraźni. Słowa połączone z ekspresyjnymi ilustracjami przenoszą do świata nierealnego, a może całkiem prawdziwego? Tak to już jest z tym Lemem, że niby to fikcja, a jednak w dużej mierze prawda.

 

Lem pisał w różnorodnych formach, ale zawsze podejmował ważne, ponadczasowe tematy. Pod przykrywką fantastyki jest bowiem tyle pięknych prawd życiowych. Tajemniczy, mroczny, zabawny, jednym słowem wyjątkowy autor.

 

John J Muth marzył, aby przedstawić jedna z historii wymyślonych przez Lema we własnej wersji rysunkowej. Kiedy Lem się zgodził, Muth od razu przystąpił do wykonania rzeźbionych modeli postaci, a potem przeobraził je w gotowe rysunki. Efekt jest zachwycający.

 

Gwiezdny odkrywca Ijon Tichy jest eksplorerem kosmosu z dużym dystansem do siebie i otoczenia. W tym komiksie znajdziecie parodie podróży w czasie. Kosmiczny statek Tichego uległ awarii w głuszy gwiazdowej. Znikąd pomocy, pełno groźnych wirów. Przechodząc przez różne wiry Tichy znalazł się w czasoprzestrzennej pułapce: czasem jest wtorek, innym razem środa albo piątek. Czym jest ten czas? Czy da się funkcjonować bez jego działania? Ile kosztuje bezradność?

 

Może się zastanawiacie, co właściwie jest w tym Lemie? Warto się o tym przekonać. Można zacząć od tego komiksu, bo autor oddał klimat autora w sposób niezwykle ekspresyjny. Pomaga naszej wyobraźni, ale wcale jej nie wyręcza. To lubię!

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 80
ISBN: 978-83-08-07399-5
Premiera: 23 czerwca 2021

wl logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *