„Wierszyki łamijęzyki” i „Wierszyki plączące języki” Dragon

Wierszyki lamijezyki-OKLADKA.indd

Połamane, poplątane.

 

Chcecie wierszy? Oto wiersze! Dłuższe, krótsze i najśmielsze. Łamią i plączą czytelnicze języki, bo chcą je ćwiczyć, by były giętkie. Warto czytać je wraz z dziećmi, aby trenować prawidłową wymowę.

 

Sprawdźcie, jak zabawnie jest w tych książkach. Nie brakuje wierszy o sytuacjach z życia wziętych i tych rodem z wyobraźni. Wszystkim towarzyszą barwne ilustracje.

 

Warto się przekonać, jakich sposobów użył komar, by znaleźć żonę, czy kret fryzjer poradził sobie z rozczochraną kozą oraz która pora roku dostała koronę. Poznajcie historię Szkota, który wysłał Szkotkę do szwagra po szczotkę oraz opowieść o koniach z Konina, co to wybrały się do filharmonii. Dowiedzcie się ciekawych rzeczy o nietypowych świętach, jak Dzień Kredki, Musztardy, Dobrych Rad czy Płynów do Mycia naczyń. Są też zagadki o zawodach i mnóstwo inspirujących do dalszych działań łamijęzykowych i plączących języki wierszy.Wierszyki placzace jezyki-OKLADKA.indd

 

Walorów tych książek jest naprawdę wiele. Są edukacyjne, inspirujące do myślenia, ćwiczące wymowę trudnych słów, pobudzające wyobraźnię, dowcipne, ciekawe i oryginalne. Warto je mieć nie tylko na prywatnej półce z książkami dla własnych dzieci, ale również na tej służbowej – nauczyciela, logopedy, terapeuty. Gorąco polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
ISBN: 978-83-8172-679-5
ISBN: 978-83-8172-680-1
Premiera: 29 września 2021

dragon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *