Amor Towles „Dobre wychowanie” Znak Literanova

dobre-wychowanie

W pogoni za doskonałością.

 

Życie to podróż, w której w każdej chwili można zmienić kurs. Trzeba jednak pamiętać, ze takie zmiany oddziałują na ciąg zdarzeń, a te definiują kolejne i nie sposób cofnąć czasu.

 

Kathrine i Tinker. Ich światy są jak dwie odległe galaktyki. Przypadkowe spotkanie w klubie jazzowym zmieni kurs życia obojga. Dystyngowany bankier i sekretarka z Brooklynu. Manhattan z lat trzydziestych minionego wieku i zasady dobrego zachowania, którym wcale nie tak łatwo sprostać. Czy można nauczyć się kultury wyższych sfer? Czy prostota i bezkompromisowość obronią się w obliczu prawdziwego uczucia?

 

Łatwo zatracić się w luksusie, wpływach i wielkich nadziejach. Jeszcze łatwiej zgubić siebie we wszechogarniającym blichtrze. Nowy Jork potrafi wywrócić dotychczasowy świat do góry nogami. Tam rządzą inne zasady i, choć nie widać ich w blasku świateł, są one mocne jak hartowana stal. Ci, którzy odstają, są spychani poza nawias. Czy warto zatracać się w tym bez pamięci?

 

Zjawiskowa powieść o pięknej miłości, która dojrzewa na oczach czytelników jak owoc w sadzie ogrodnika, który nie rokował w tym sezonie żadnych plonów. Zmusza do refleksji, bawi, wzrusza, intryguje. W całym szaleństwie tej niecodziennej historii, znajdziecie klucz do głębi serca, do prawdy i spontaniczności. Gorąco polecam. Książka z gatunku must read.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-2408-383-1
Premiera: 24 listopada 2021

znaklietranova

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *