Piotr Bojarski „Coraz ciemniej w Wartheland” Znak Horyzont

coraz-ciemniej-w-wartheland

W imię odwagi i honoru.

 

Gdy celem jest osłabienie okupacyjnych sił, nic nie jest już równie ważne. Bo czasem na szali trzeba postawić życie, by życie innych ocalić.

 

Wprowadzenie nowego porządku we wcielonym do Trzeciej rzeszy Poznaniu jest doświadczeniem nowym i zupełnie zaskakującym dla wielu ludzi tam żyjących. Wojna niedawno ogarnęła kraj. Namiestnik Rzeszy Arthur Greiser chce rządzić krajem warty i nie szczędzi sił, aby zrobić to tak, jak przykazał Fürher. Ci, którzy zeszli do podziemia, są straceni, choć sami nadal wierzą, że zbawią innych, chcą walczyć w imię odwagi i honoru. Niemka Wilhelmine Günther z oddaniem działała na rzecz polskiego podziemia, bo Polska była jej szczególnie bliska. Lekarz Franciszek Witaszek teraz nie tylko ratuje życie, ale też jej dobiera. Antek Gąsiorowski jest zdolny, by wynieść dobro ogółu ponad własne, choć pozornie daleki jest od patriotyzmu. Oni nie mogli uniknąć swego losu i z dumą przeciwstawiali się złu. Jaki będzie finał tej historii?

 

Odrobina fikcji i całkiem sporo wątków dokumentalnych składa się na powieść, która trzyma w napięciu i wywołuje szereg emocji. To historia o wojnie widzianej oczami ludzi, którzy nie zamierzali się poddać bez walki. W imię odwagi i honoru szli tam, gdzie było najciemniej, aby odnaleźć iskrę nadziei, która miała rozjaśnić mrok. To trzeba przeczytać.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 496
ISBN: 978-83-240-8007-6
Premiera: 14 lipca 2021

znak horyzont

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Jestem bardzo zaciekawiona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *