Jeannine Mik, Sandra Teml-Jetter „Mamo, nie krzycz” Muza

mamo-nie-krzycz

Wypracować wewnętrzną równowagę.

 

Jak stworzyć solidne podwaliny pod udany związek ze sobą i ze swoim dzieckiem? Mimo stresu, złości i wielu innych złych emocji, które czasem biorą górę nad rozsądkiem? Wiadomo, że chcemy być dobrym rodzicem, ale codzienność czasem przytłacza na tyle, że nie sposób stłumić emocje w zarodku. Stąd pojawia się gniew, krzyk i bezsensowna strategia rozwiązywania problemów złością. Mamo, nie krzycz! Wystarczy poznać kilka technik, aby na zawsze uniknąć okazywania złych emocji w obecności dzieci.

 

Jeśli chcemy osiągnąć sukces w tej dziedzinie, to potrzebna jest jak najszybsza inwentaryzacja życia. Nie po to, by coś upiększyć, czy przesunąć, ale zmienić je na dobre. To krok pierwszy do lepszej jakości relacji z dzieckiem. Trzeba lepiej poznać siebie, nawiązać kontakt z własnym ciałem, odczuciami i wola. Kolejny punkt to jasne określenia, co nas na co dzień frustruje, przez co czujemy się wyczerpane i jaka jest główna przyczyna nadszarpnięcia zasobów dobrej energii. Potem będzie już z górki.

 

Jak korzystać z tej wyjątkowej książki? Tyle tu impulsów, przykładów, myśli i ćwiczeń, które tylko czekają by je wykorzystać. Potrzeba uczciwego spojrzenia na własne życie, analizy i bilansu zysków i strat. Ważne jest też poznanie osobistych stresorów, bo bez tego ani rusz!

 

Z przyjemnością czyta się tego typu poradniki, bo dzięki nim łatwiej wyciągną dobre wnioski dla siebie. Unikanie wpadania w pułapkę szkodliwych schematów postępowania to klucz do pozytywnych relacji z dzieckiem. Bez gniewu, złości i krzyku, bo są one zdecydowanie najmniej konstruktywne w procesie wychowania. Zajrzyjcie koniecznie! Warto.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 224
ISBN: 978-83-2872-101-2
Premiera: 16 marca 2022

muza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *