Jolanta Bartoś „Śpij, dziecinko, śpij…” Zysk i S-ka

spij-dziecinko-spij

Namacalny strach.

 

Nawiedzone miejsce i obezwładniający strach, który staje się coraz bardziej namacalny. Stawanie przed wyzwaniem macierzyństwa w klimacie, gdy to macierzyństwo było brutalne odbierane. Nadprzyrodzone siły i odwaga do stawania im naprzeciw. Okrutne tajemnice sprzed lat i morze współczesnych kłamstw. Ta powieść grozy obezwładnia, wciąga i zastanawia.

 

Natalia Rogowska zawsze marzyła, by zamieszkać w starej kamienicy w samym środku klimatycznego miasta. Kiedy wreszcie udaje się spełnić to marzenie, na drodze do pełni szczęścia stają siły nadprzyrodzone. Przeraźliwy płacz dziecka, który pojawia się w jednym z pokoi, słyszy tylko ona. Osaczające zimno płynie z każdego zakamarka tego pomieszczenia. Do tego dochodzą niepokojące sny, słowa kołysanki i róże przed domem, które mają niezwykłą moc. Czy Natalii uda się rozwiązać zagadkę i nie zwariować?

 

Krzysztof jest psychologiem, do którego trafia ciężarna Natalia z objawami emocjonalnej huśtawki. Może to strach przed rychłym macierzyństwem, a może jest coś prawdziwego w głosach, które słyszy dziewczyna. Ta historia wciąga go bez reszty. Może to wyjątkowy przypadek naukowy, a może urok tej odważnej kobiety?

 

Doskonała powieść grozy, która nie daje o sobie łatwo zapomnieć. Może dlatego, że autorka sugestywnie przekazuje scenerię niepokojących zdarzeń? A może przez fakt, że operuje świetnym, przystępnym językiem? Jedno jest pewne – dobrze, że sięgnęłam po tę powieść, bo jest warta uwagi. Dreszcz niepokoju niejednokrotnie przechodzi po plecach, a niepewność finału potęguje wrażenia. Gotowy materiał na film. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-8202-535-4
Premiera: 4 maja 2022

zysk i ska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *