Linn Skåber, Lisa Aisato „Młodość. Wyznania nastolatków” Wydawnictwo Literackie

mlodosc-wyznania-nastolatkow

Narodziny nastolatka.

 

My, dorośli, myślimy, że bycie nastolatkiem jest wspaniałe, proste, urocze, pełne perspektyw i otwartych dróg. Zapomnieliśmy, jak trudno wtedy o jasne myślenie. Już nie pamiętamy, ile zawirowań, pytajników i myśli kłębi się wtedy w głowie.

 

„Młodość w dobrym stanie. Oddam za darmo.”

 

Samotność, odrzucenie, brak zrozumienia i tyle pytań o przyszłość. Plany, oczekiwania, które często trzeba zamknąć w pudełku, bo stają się nic niewartymi skorupami w konfrontacji z rzeczywistością. Smutek dotykający wielu sfer życia. Balansowanie między dzieciństwem i trudną do pojęcia dorosłością to spacer po cienkiej linie. Narodziny nastolatka to trudny proces. Pozwólmy młodym przejść go w miarę bezboleśnie. Z empatią i akceptacją z naszej strony.

 

„Dorośli mówią, że człowiek nie potrzebuje wielu przyjaciół, wystarczy jeden. Czy ktoś ma numer do tego JEDNEGO? ”

IMG20220517210515

Piękna i wartościowa książka pełna głębokich przemyśleń o młodzieńczym życiu, w którym tak wiele niepewności i strachu. Znajdziecie tu wątki o nietolerancji odmienności seksualnej, rasizmie, braku zrozumienia dla dorastających ludzi, dokuczaniu, upokarzaniu, feminizmie, radzeniu sobie ze śmiercią rodzica, patrzeniu na zmieniających się partnerów rodziców, o wierze w siebie i o braku tej wiary.

 

„Moje serce jest jak nieczynny kiosk przy pustym polu kempingowym nad jeziorem. Zimą.”

IMG20220517210225

Przeczytałam tę książkę z zapartym tchem i wzruszeniem. Tyle tu życiowej prawdy. Przemyślenia i obserwacje z życia wzięte zostały zilustrowane przez doskonałą Lisę Aisato. Jej obrazy są ekspresyjne, wymowne, nie trzeba słów, by je opisać. To bardzo ważna książka, którą każdy powinien przeczytać. Dla siebie, dla innych, dla świata. Zadbajmy razem o akceptację dla młodych ludzi, którzy przecież uczą się od nas, dorosłych. Must read!

IMG20220517210407IMG20220517210302

Oprawa: twarda
Liczba stron: 264
ISBN: 978-83-08-07576-0
Premiera: 18 maja 2022

wl logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *