Laura Dave „O jedno cię proszę” Marginesy

o-jedno-cie-prosze

Zawsze mamy jakiś wybór.

 

Kiedy całe dotychczasowe życie okazuje się jednym wielkim kłamstwem, trudno o zachowanie spokoju. Można próbować się z tym pogodzić, albo wyruszyć w podróż do przeszłości, gdzie z pewnością jest klucz do tajemnicy.

 

Hannah i Owen są szczęśliwi. Ich małżeństwo jest z pozoru zwyczajne, ale ogrom miłości, która jest miedzy nimi, może zadziwiać. Wychowują Bailey, córkę Owena z pierwszego małżeństwa. Hannah nie ma z nastolatką dobrego kontaktu, ale pracuje nad tym, by się to zmieniło.

 

Pewnego dnia Owen znika bez śladu. Przekazuje żonie lakoniczną kartkę z prośbą, by dbała o jego córkę, a Bailey zostawia torbę z dużą ilością pieniędzy. Dlaczego zniknął? Jaka tajemnica kryje się za tym zdarzeniem? Czy warto ruszać w podróż do przeszłości, która może kryć wiele tajemnic? A może lepiej zapamiętać te dobre chwile i zacząć żyć w zgodzie z wyborem męża?

 

Dużo emocji skrywają kartki tej powieści. Jest zagadka, śledztwo, niewiadome i zwroty akcji, które nie pozwalają odłożyć książki na bok. Niewiarygodne, jak wiele może można ukrywać przed najbliższymi i prowadzić zupełnie inne życie, niż to pozorne. Czy wszystko na pewno się wyjaśnia przed finałem? Jest pewien niedosyt, który powoduje dreszcze, więc można śmiało stwierdzić, że to doskonały thriller psychologiczny. Bohaterowi mają w sobie coś takiego, ze stają się zupełnie realni, tuż obok nas, na wyciągnięcie ręki. Ich wewnętrzny spokój to fasada, za którą kryją się potężne emocje. Zawsze mamy jakiś wybór, ale to trzeba przeczytać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-6726-209-5
Premiera: 18 maja 2022

marginesy

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Jestem zaciekawiona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *