Agnieszka Stec-Kotasińska „Tylko to, co ważne” Replika

tylko-to-co-wazne

Ścieżki losu.

 

Miasteczko Henley-on-Thames. Zwyczajne, codzienne życie. Troski, które ma każdy z nas. Smutki i wielkie radości. Plany na przyszłość i tajemnice z przeszłości, które mogą je zmienić. Zmaganie się z nagłymi wyrokami losu i radość z prostych spraw. To, co naprawdę ważne.

 

Natalia i Alex przygotowują się do ślubu. Jest pięknie, emocjonalnie i z dużymi pokładami nadziei na jasną przyszłość. Marcelina, przyjaciółka Natalii, dzielnie im towarzyszy w tym pięknym czasie. Wspólne rozmowy i morze empatii pomagają dzielić się tym, co ważne.

 

Alex wychowuje córeczkę Suzie. To niezwykle bystra dziewczynka. Niemal nie wyczuwa się jej niepełnosprawności. Suzie jest bardzo uparta i z tym uporem uwielbia Natalię.

 

Marcelina od długiego czasu stara się z mężem o dziecko. Próby nie dają oczekiwanego efektu, więc decydują się na adopcje. Już wkrótce w ich domu zamieszka czteroletnia Ula.

 

W otoczeniu bohaterów jest jeszcze Lia – współpracownica Alexa, jej partnerka Jessica i mały Julian. Ich życie to też pasmo różnych nieoczekiwanych zdarzeń.

 

Czy warto ingerować w ścieżki losu? Może lepiej się nim poddać i wybrać wytyczony szlak? Czasem tak trudno pogodzić się z tym, co przynosi, ale ważne by wyłuskiwać z tego najistotniejsze. Bo to , co się liczy naprawdę, nie musi być wielkie. Czasem to drobiazg, pyłek, ale na tyle istotny, że nie sposób iść bez niego dalej. Może zakręty są po to, by ujrzeć zupełnie inną perspektywę?

 

Bohaterowie wykreowani przez autorkę są na wskroś realni, dlatego powieść czyta się tak wyśmienicie. Jesteśmy tuż obok nich, razem przeżywamy ich rozterki. Pojawia się motyw zemsty, niewyjaśnionych spraw z przeszłości, wątków, które zostały otwarte i przekonujemy się, ze mądrość tkwi we właściwym rozumieniu, a nie dążeniu do wyrównania rachunków.

 

„Tylko to, co ważne” to samo życie. Z szerokim wachlarzem emocji. Rozłóżcie go swobodnie i poddajcie się opowieści. Gorąco polecam Waszej uwadze.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-6729-518-5
Premiera: 16 czerwca 2022

replika

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Pięknie napisane. Powieść w marzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *