Urszula Gajdowska „Zakochana hrabina” Szara Godzina

zakochana-hrabina-w-dolinie-narwi

Pułapka czy wybawienie?

 

Hrabina Aurelia Plater zachwyca urodą i bogactwem. Kiedy wraca z Indii  do kraju jest smakowitym kąskiem dla wielu adoratorów. Nie wszyscy mają uczciwe zamiary, więc trzeba się im bacznie przypatrywać. Każdy wybór musi być po dwakroć przemyślany. Kiedy wdowa pada ofiarą uwikłania w próbę zabójstwa, zaczyna się ciąg niepokojących zdarzeń.

Aby nie stracić twarzy, trzeba podjąć niecodzienne decyzje. Czy major Edmund Brejza, uwodziciel i hazardzista, którego szczerze nie znosi, będzie dla niej pułapką czy wybawieniem? Jak potoczą się losy pięknej hrabiny, acz nieufnej hrabiny?

 

Akcja „Zakochanej hrabiny” rozgrywa się na Podlasiu w  pierwszej połowie XIX w. wchodzimy w ów klimat bez trudu, bo autorka sugestywnie maluje ówczesne pejzaże. I nie chodzi tylko o piękno nieskażonej natury, ale również o uczucia i emocje, których tu bez liku. Są zagadki, bezduszność, nienawiść i lojalność. Nie brakuje elementów humorystycznych i ciekawych zbiegów okoliczności. Poznajcie życie sprzed wieków i delektujcie się nim w wolnych chwilach. To cudna literacka przygoda.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 392
ISBN: 978-83-6710-218-6
Premiera: 2 marca 2022

szaragodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *