J. A. Corrigan „Pielęgniarka” Słowne

pielegniarka

Woal pozorów.

 

„Aby zrozumieć zbrodnię, bezwzględnie należy przeniknąć do umysłu ofiary – oraz mordercy.”

 

Tak często wydajemy pochopne wyroki. Coś wygląda na takie, a jest zupełnie inne. Wielką sztuką jest zatrzymać się, wniknąć w umysł drugiego człowieka i pojąć prawdę, którą skrywa. Woal pozorów może być bowiem bardzo szczelny, choć wydaje się zwiewną tkaniną, przez którą wszystko widać.

 

Kiedyś Rose Marlowe marzyła, by zostać pediatrą. Różne życiowe zawirowania, niesprzyjające warunki, a czasem niechęć wykładowców sprawiły, że nie została lekarzem. Na szczęście udało jej się zdobyć zawód pielęgniarki i wypełnia swą misję z ogromną pieczołowitością. Będąc blisko szpitalnej rzeczywistości mogła realizować swe pasje. Mąż anestezjolog również dzielił się z nią doświadczeniami. Do pełni szczęścia brakowało jej tylko dziecka.

 

Teraz Rose ma 48 lat i odbywa wyrok pozbawiania wolności za morderstwo. Dobrowolnie przyznała się do zbrodni i została uznana za bezlitosną morderczynię. Z zimną krwią zabiła swego małego pacjenta. Czy to możliwe, że naprawdę to zrobiła? Będąc w więzieniu zamknęła się w samej sobie. Wchodząc we własny umysł, oszukuje samą siebie, bo wydaje się jej, że jest kimś innym.

 

Theo Hazel to powieściopisarz, który w historii Rose upatruje trampoliny do sukcesu. Pragnie bliżej poznać emocje morderczyni, a potem napisać o niej opowieść. Niespodziewanie nawiązują ze sobą bliższy kontakt, a między nimi coraz wyraźniej widać nić porozumienia. Bo nie wszystko jest tak proste, jakim mogłoby się z pozoru wydawać, a w ludzkiej tragedii można znaleźć wiele źródeł. Jego fascynacja życiem Rose zmienia się w coś znacznie więcej niż zawodowe wyzwanie.

 

„Pielęgniarka” to thriller psychologiczny, który odsłania mroczne sekrety przeszłości wpływające na późniejsze zachowania. Wiele tu emocji, intryg, zwrotów akcji i niepewności, która trzyma w napięciu do ostatniej strony, a zakończenie absolutnie wbija w fotel. Godna uwagi książka.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-8251-256-4
Premiera: 13 lipca 2022

SLOWNE-400

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *