Reeli Reinaus „Marius, magia i wilkołaczka Liisi” Widnokrąg

marius magia i wilkołaczka liisi

Lęk przed obcymi.

 

Czasem tak trudno wyzbyć się lęku przed obcymi. Szukamy wymówek, różnych dróg na skróty, aby nie zbliżać się do innych, bo wtedy nasza równowaga może zostać zaburzona. O tym jest ta piękna powieść, która odsłania głębokie emocje i uczy wychodzenia z własnych lęków po to, aby otworzyć się na świat.

 

Mała estońska wieś w pobliżu lasu. Latami utrzymywany lęk przed wejściem do lasu, który ponoć zamieszkują baśniowe i mityczne postacie. Niezwykła moc i tajemna wiedza odziedziczona po babci. Strażniczka lasu, która pilnuje, by równowaga nie została zachwiana. Młody chłopak pragnący zaprzyjaźnić się z tajemniczą dziewczyną. Czary i magia silniejsze od realizmu. Oto furtka do niezwykłej przygody.

 

Gdy do małej wsi sprowadza się Marius, pragnie jak najwięcej czasu spędzać w lesie. Tam czuje spokój i ukojenie. Kiedy poznaje Liisi, codzienność nabiera szalonych barw, bo dziewczyna wydaje się niezwykła, tajemnicza, nieodgadniona. Nie chodzi do zwykłej szkoły, jak reszta rówieśników, ma indywidualne nauczanie w domu. Dużo czasu spędza na łonie natury, która jest jej wyjątkowo bliska. Tu łatwo stracić poczucie czasu, a jeszcze łatwiej zapaść się w rzeczywistości dalekiej od współczesnego gwaru. Bo w lesie rządzą inne siły.

 

Szybko okazuje się, że Liisi nosi w sobie wielką tajemnicę. Kiedy Marius odkrywa jej niezwykłe właściwości, zatapia się w świecie duchów przyrody, magii i zaklęć. Liisi nie pozwala się do siebie zbliżyć, a jej lęk przed obcymi wydaje się coraz bardziej zrozumiały. Marius zrobi jednak wszystko, by przełamać dzielące ich bariery, bo czuje do Liisi coś więcej niż tylko sympatię. Wiele będzie musiał przejść, ale to droga warta pokonania.

 

Bajkowa opowieść o dobru i złu, o łamaniu lęków i budowaniu nici porozumienia. Idealna propozycja dla młodych czytelników, uczy cierpliwości i otwartości na nieznane. Można się tu doszukać wielu ważnych treści o życiu, które bywa trudne, ale zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro. Dzięki tej historii można się też nauczyć łamania stereotypów, wciąż dławiących najprostsze kontakty międzyludzkie. Godna uwagi.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 224
ISBN: 978-83-962738-9-5
Premiera: czerwiec 2022

widnokrag

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *