Izabela Skrzypiec-Dagnan „Długie beskidzkie noce” Zysk i S-ka

dlugie-beskidzkie-noce

Patchwork codzienności.

 

Życie przynosi nie tylko jasne chwile, ale też szereg rozczarowań, które układają szary patchwork codzienności. Można się w nim zatracić i stąpać po nim każdego dnia, ale można też w szarości dostrzec odcienie, które mają w sobie choć krztynę nadziei.

 

Mała miejscowość w Beskidach, stary dom i wspomnienia kryjące ogromną tęsknotę. Niewiadome dominują w życiu Jaśminy, bo trudno jej odciąć się od przeszłości i pogodzić z decyzjami najbliższej osoby. Wciąż szuka odpowiedzi, trzymając się cienkiej nitki nadziei, że wszystko, co się dotąd wydarzyło, jest tylko pomyłką, chichotem losu, nieporozumieniem. Łudzi się perspektywą powrotu do tych chwil, które miały być początkiem udanego życia. Jakie tajemnice kryją się w nagłym zniknięciu jej ukochanego? Czy uda się posklejać fragmenty dobrych wspomnień i ułożyć z nich trwałą podporę pod dalsze życie? A może czas pogodzić się ze stratą i spojrzeć w przyszłość nieco inaczej?

 

Tyle tu niepokoju, zniecierpliwienia, złudnych nadziei i wiary w powrót do czegoś, czego tak naprawdę nie było. Ta powieść przede wszystkim porusza, bo pokazuje pozorność uczuć i skrajne emocje, które mogą zdominować życie. Trudno przebić się przez pancerz zbudowany ze złych doświadczeń i pokazać słońce, które przecież zawsze gdzieś jest, nawet jeśli wokół panuje gęsta mgła. Proces rozliczania z przeszłością może trwać, ale tylko trwałe odcięcie od tych nitek łączących z minionym daje gwarancję ułożenia sobie życia na nowo. Emocjonalna wędrówka z bohaterką jest pasmem rozgoryczenia, lęku, braku pewności i uwiązania do przeszłości, która skutecznie hamuje normalność. Jej świat wymaga poukładania i warto się w nim przejrzeć.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-8202-635-1
Premiera: 23 sierpnia 2022

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Chciałabym kiedyś dotrzeć do tej powieści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *