Ewelina Miśkiewicz „Nasza pierwsza piosenka” Replika

nasza-pierwsza-piosenka

Balast przeszłości.

 

Bywa tak, że prawdziwa miłość staje się balastem trudnym do uniesienia. Trudna, niemożliwa do zrealizowania, zachłanna, a jednocześnie pragnąca samotności. Wpisana w życie od młodzieńczych lat, jednak tak dziwnie pogmatwana i niejasna. Skąd tyle pytań, gdy odpowiedzi powinny być oczywiste? Czy niepewność jest dobrym doradcą przy dokonywaniu wyborów?

 

Joanna i Grzegorz poznali się na studiach. Rozumieli się bez słów, a gdy układali o sobie słowa, to stawały się one medialnym hitem. Po latach on stał się odnoszącym sukcesy muzykiem i wykonawcą, zaś ona uznaną przez wielu krytyków pisarką. Ich drogi się rozeszły, choć stale czytają o sobie w portalach społecznościowych, prasie czy w internetowych serwisach plotkarskich. Każde z nich ma za sobą jakąś przeszłość. Teraz, gdy spotkają się po latach, znów staną przed ważnymi pytaniami. Ich uczucie ożyje, rozkwitnie na nowo. Czy potrzebnie? Przecież on nie chce wikłać się w żadne związki, ona z trudem wyleczyła się z idealnej, lecz toksycznej miłości. Czy ponowne wejście do tej samej rzeki nie okaże się dla nich zgubne? A może dzięki temu zrozumieją znacznie więcej i sięgną po dojrzałe uczucie, które nigdy już nie zostanie złamane?

 

Szansa na nowy początek to zawsze nadzieja na odtworzenie dawnych marzeń, emocji, ideałów, o których marzyło się latami. Szybsze bicie serca to czasem zły doradca, choć tak często się słyszy, że głos serca powinien być ważniejszy niż rozumu. Historia Joanny i Grzegorza uzmysławia, że nikt nie jest już taki sam, jakim był przed laty. Trudno wejść w schodzone buty, gdy teraz nosi się zupełnie inny rozmiar. Z pewnością nie będzie w nich tak samo wygodnie jak kiedyś.

 

Każdy z nas nosi w sobie wiele ważnych wspomnień, które są jak pierwsza piosenka własnego autorstwa. Czasem chciałoby się wrócić do tamtych dni i sprawdzić, czy teraz byłoby nam z tym człowiekiem tak samo dobrze, jak kiedyś. Życie nie znosi próżni, więc w przypadku uczuć jest dokładnie tak samo. Przez lata wiele się przecież zdarzyło i każdy z nas stał się innym człowiekiem, więc dlaczego mielibyśmy odkrywać identyczne emocje w tym co dawno przeminęło? Refleksyjna, wymowna i pouczająca powieść o poszukiwaniu dróg do szczęścia, które czasem jest wypatrywane gdzieś w przeszłości, a bywa całkiem blisko tu i teraz. Trzeba tylko zostawić ów balast, który nie pozwala oddychać pełną piersią.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-6763-916-3
Premiera: 24 stycznia 2023

komentarz

  1. Grazyna pisze:

    Chciałabym kiedyś dotrzeć do tej książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *