Joanna Szelągowska „Anioł z rubinowym sercem” Zysk i S-ka

aniol-z-rubinowym-sercem

Patronat medialny

 

Życie to wędrówka.

 

Życie to podróż. Czasem trzeba również taką symboliczną podróż odbyć, by zrozumieć, gdzie tkwi źródło naszej drogi. Bo każdy człowiek to jakaś droga, w której pełno zakrętów, wybojów i niewiadomych.

 

Droga bohaterów obfituje w emocje. Wszystkie są potrzebne, bo dzięki nim można dojrzeć i zrozumieć sens istnienia. Nie sposób bowiem odciąć się od przeszłości, która jest składową teraźniejszości. Trzeba ją zrozumieć i zaakceptować. Czasem może nawet pogodzić się z czymś, co nie jest wygodne. Bo życie to wędrówka. Ważne, by nie bać się jej odbyć.

 

Kazik, rowerzysta w zawadiackim kapeluszu, pragnie wreszcie spełnić swe marzenie o przemierzeniu Polski, by o własnych siłach dotrzeć w rodzinne strony nad wschodnią granicę. Obserwując przyrodę, rozmyśla o życiu. Po drodze spotyka wielu ludzi. Jego wędrówka ma głębszy sens.

 

Fabian Pogonowski zajrzał do pamiętnika swojej córki Kasi. Ta jest na niego wściekła. Nie wyobraża sobie wspólnej podroży do babci, której przecież nawet nie zna. Jest obrażona na ojca, więc ta droga będzie wyjątkowo długa. W trakcie podróży Kasia zauważa znacznie więcej, niż by się spodziewała. Dojrzewa na oczach czytelników.

 

W podróż do domu starszej pani wyrusza też Klara, żona Fabiana i matka Kasi. Jej wędrówka też jest wymowna i ma swój głębszy sens. Los splata drogi różnych ludzi w jednym domu. Starsza, smutna pani, dzięki gościom, wreszcie odnajdzie upragniony spokój. Jej dom na kilka dni stanie się wielopokoleniowy i wielojęzyczny. Bariery językowe przestaną mieć znaczenie, bo porozumienie odnajdzie się zupełnie w innym wymiarze n iż ten werbalny. Tajemnice wreszcie wyjdą na jaw, co otworzy furtkę do zrozumienia własnego życia. Czas, przestrzeń, życie i śmierć znajdą swe właściwe miejsce. Każdy ból znajdzie tu ukojenie.

 

„Anioł z rubinowym sercem” to opowieść pełna głębokich przemyśleń, tajemnic, magii i warstwy duchowej. Nawiązania do wielu elementów kultury są subtelnym tłem dla wielu rozważań o życiu bohaterów. Dojrzewanie, przemiana duchowa, wybaczenie i lojalność są nieodłącznym elementem tej powieści drogi. Refleksyjna, ujmująca, głęboka i piękna historia, którą warto rozkoszować się powoli, bez pośpiechu, odczytując głębię ukrytą między słowami. Niezwykła, pozostająca w głowie na długo. Polecam z pełną stanowczością.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 432
ISBN: 978-83-8202-605-4
Premiera: 17 stycznia 2023

komentarz

  1. Grazyna pisze:

    Ależ zachęcająca recenzja 💝

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *