Amber Garza „Chcę twojego życia” Marginesy

chce-twojego-zycia

Koktajl emocji.

 

Kto jest kim i dlaczego tak łatwo się pomylić? Czy wchodzenie w czyjeś buty wynika z urojenia, czy może z tęsknoty za czymś lepszym, niż się ma? Wiele tajemnic, zero jednoznaczności, mylne tropy i zaskakujące rozstrzygnięcia, oto co znajdziecie w tym thrillerze.

 

Małe miasteczko w Kalifornii. Życie na przedmieściach, gdzie od sąsiadów dzielą setki metrów. Kelly Medina, która wiedzie nieco nudne życie. Jej jedyną rozrywka w ciągu dnia jest spotkanie z przyjaciółką na zajęciach jogi i tęsknota za synem, który wyjechał na studia. Mąż Rafael pracuje w innym mieście, więc nader rzadko bywa w domu. Nie dziwi, że Kelly czuje wielkie podekscytowanie, gdy odbiera telefon z przychodni z zaproszeniem jej wraz z niemowlęciem na wizytę kontrolną. Kiedy okazuje się, ze w miasteczku jest druga Kelly Medina, staje się to jej obsesją. Za wszelką cenę chce poznać tę kobietę i jej dziecko. Kolejne karty z jej życia uświadamiają czytelnikowi skąd ta obsesja.

 

Fabuła powieści oparta jest na tajemnicy i zaskoczeniu. Poznawanie kolejnych faktów z życia głównych bohaterek jest jak podróż na rollercoasterze. Nie brakuje zwrotów akcji i dreszczu niepokoju. Czytelnik a manie lada zagwozdkę komu powinien ostatecznie kibicować. Do samego końca jest wodzony za nos i to niewątpliwie największy atut tej powieści. Jaka jest prawda i kto ukrywa najwięcej? Czy można mierzyć jedna miarą obie bohaterki? Jak wyjść z labiryntu niedomówień i domysłów?

 

Czasem pozory mylą, a pochopna ocena sytuacji może prowadzić na błędne tory. Tu nic nie jest oczywiste do ostatniej strony i dajcie się zwieść chwilowemu spokojowi, który ma przynieść oczekiwane rozstrzygnięcia. Autorka doskonale miesza proporcje, aby zaserwować czytelnikowi koktajl emocji i zaskoczenia. Nie sposób wyrzucić z głowy tej historii. Gotowy materiał na film.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-6702-257-6
Premiera: 11 stycznia 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *