Krystyna Romanowska, dr Agnieszka Dąbrowska, dr Marta Niedźwiedzka „Nastolatki na krawędzi”

nastolatki-na-krawedzi

Membrana życia społecznego.

 

Czego nie wiecie o problemach swoich córek w ciekawej rozmowie dziennikarki i dwóch doświadczonych terapeutek w dziedzinie psychiatrii dziecięcej. Właśnie dziewczynki są membraną życia społecznego, to one padają ofiarą seksualizacji różnych nadużyć. Obecnie nastolatki dokonują większej ilości prób samobójczych od ich męskich rówieśników. Właśnie dlatego powstała ta książka. Ku przestrodze, by zrozumieć.

 

Iluzja dostępności, którą kreują współcześni rodzice, wcale nie idzie w parze z realnym spełnieniem tych pragnień. W rodzinach brakuje zdrowej komunikacji, a w szkołach wymagania urastają ponad przekazana wiedzę. Stad tylko krok do frustracji i buntu. Rzeczywistość wirtualna i komunikatory społeczne tylko dopełniają czarę goryczy, bo dzięki nim tak łatwo kogoś ocenić, wyśmiać, poniżyć. Tymczasem to w młodych dziewczętach tkwi odpowiedzialność za losy świata. To one będą budowniczymi społeczeństwa. Czas zadbać by ich poczucie wartości było oparte na mocnych fundamentach.

 

Ta książka to ciekawa rozmowa na ważny temat dotyczący dbałości o rozwój młodych dziewcząt w poczuciu własnej tożsamości. Dzięki zrozumieniu kilku ważnych aspektów w tej dziedzinie, łatwiej znaleźć złoty środek, który uczyni życie prostszym. Zmaganie się z wieloma problemami nastolatek jest trudne, zarówno dla rodziców, nauczycieli, jak też terapeutów. Z pewnością poprawa świadomości problemów psychicznych młodych ludzi, pozwoli znaleźć właściwe rozwiązanie.

 

Budowanie zdrowej dorosłej tożsamości to długi proces i trzeba odpowiednio zbudować bazę narzędzi temu służących. Bo nic nie przychodzi samo. Współczesne dorastanie jest dużo trudniejsze od tego sprzed czterech dekad. Warto to zrozumieć, również dzięki tej książce.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-2872-536-2
Premiera: 25 stycznia 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *